כל מה שצריך לדעת על פתיחת סתימות

האם גם אתם מהאנשים אשר נמנעים מלשטוף את הכלים מכיוון שהפעולה סותמת את הכיור? או שמא, אתם נזקים לדקות של הפסקה ארוכות בכדי לסיים שטיפת כלים בודדה בשל אותה סתימה, שלא נותנת לכם לסיים את פעולת שטיפת הכלים. סתימות בכיורים או במערכות ביוב, הן בהחלט מקור לירידה באיכות החיים היומיומיים שלנו, לעתים אנו כל כך דוחים את הטיפול בהן, ורק לאחר שאנחנו עושים זאת, אנו נוכחים להבין כי חיינו היו סיוט עם אותה סתימה. חברת אבי אינסטלציה מספרת שירותים של פתיחת סתימות במערכות האינסטלציה השונות. חברת אבי אינסטלציה מתייחסת לבעיה של סתימה כביה דחופה שיש לטפל בה בהקדם האפשרי. פתיחת סתימות מתאפשרת במספר דרכים אותן נמנה בהמשך המאמר.

אבי אינסטלציה - פתיחת סתימות

מהם השירותים הניתנים עבור פתיחת סתימות?

חברת אבי אינסטלציה מספקת מגוון שירותים בתחום של פתיחת סתימות, ביניהם: פתיחת סתימות ביוב, פתיחת סתימה בכיור, פתיחת סתימה במקלחת ואיתור סתימות. במאמר זה נמקד בעיקר בכל מקומות המועדים לפורענות בנושא של סתימות. חשוב לציין שסתימה אינה נגרמת סתם כך ללא כל סיבה, סתימה הינה, תוצאה ישירה של הזנחה של דיירי הבית. לא קיים בעולמנו צינור אחד שנסתם לאחר שכל בני האדם אשר השתמשו בשירותיו נענו לכללים – אילו כללים? הכללים אשר אומרים לנו מה לא לזרוק בכיור, באסלה ובמקלחת. כולנו יודעים מה אסור לנו לזרוק אך לעתים נוטים להתעלם מכך, וכך אט אט הסתימה גם מגיעה.

פתיחת סתימות ביוב

מתי תדעו שיש לכם סתימה בביוב ואתם זקוקים לשירות של פתיחת סתימות? הלו הביוב אינו יושב בתוך הבית שלנו ואיננו יכולים להבחין בו אם וכאשר הוא עולה על גדותיו במקרים בהם יש סתימה, ובכל זאת בקלות ניתן לדעת כאשר ישנה סתימה בביוב כל שצריך לעשות זה להפעיל את חוש הריח. הריח הרע אשר עולה מהביוב ואינו מאחר להגיע ולמלא כל חלל של הביוב אשר עולה על גדותיו אינו נותן מנוחה לאף, כל משב רוח לכיווננו צריך להשכיר לנו שיש בעיה שמוטב לטפל בה בהקדם. במידה ויש לכם סתימה בביוב, מומלץ מאוד לפנות לשירותי ביובית ולבצע שאיבה על ידי ביובית בהקדם האפשרי. קיומו של ביוב אשר עולה על גדותיו בקרבת ביתכם הינה מפגע בריאותי שאין להתעלם ממנו ויש לטפל בו, על ידי פתיחת סתימות ביוב, באופן בהול ומקצועי.

פתיחת סתימה בכיור – לבד או בעזרת איש מקצוע?

מכיוון שאין אדם שאינו נתקל במהלך חייו בסתימה באחד מכיורי ביתו, אין אדם שלא יודע שיש דרכים חובבניות לתקן את הסתימה. כמובן שסתימה ניתן תקן עד גבול מסוים ובמקרים בהם היא סתימה חד פעמית,, אך כאשר הגבול נחצה, הדרך היחידה שתהיה לפתור את הבעיה הינה על ידי פתיחת מערכת האינסטלציה והוצאת כל הלכלוך שנאגר והצטבר בציריה. פעולה של חדירה אל צינורות האינסטלציה, היא פעולה אשר נעשית אך ורק על ידי אינסטלטור מיומן ובעל ניסיון בתחום של פתיחת סתימות. במידה והסתימה אינה משמעותית תוכלו לנסות לבצע פתיחת סתימה בכיור על ידי שימוש בפומפה או חומר כימי לפתיחת סתימה שנמכר בחנויות לחומרי בניין.

פתיחת סתימה במקלחת – אפשר להימנע מכך!

סתימה במקלחת היא בהחלט אחת הסתימות שיותר מורכב לפתוח אותן, שכן, לרוב הצנרת יושבת מתחת לריצוף, על כן לא כדאי להגיע למצב בו אתם זקוקים לשירות מקצועי של פתיחת סתימה במקלחת. אין מה לעשות, אחד הגורמים העיקריים לסתימות במקלחת ולמצב בו אתם זקוקים לשירות של פתיחת סתימות הינה נשירה של שיער. נכון, אין לנו שליטה על השיער אשר נושר לנו במהלכה של מקלחת טובה, אך כן יש לנו שליטה על איסוף השיער וזריקתו לפח רגיל – בשום אופן לא לתת לשיער שלכם לחדור אל תעלת הביוב – זה המתכון המנצח לסתימות.

לסיכום

אם כן, פתיחת סתימות, יכולה להיות פשוטה יותר או מורכבת יותר, בהתאם למשך הזמן בו לא טופלה. בכל זאת נספר לכם כי ישנן דרכים לתחזק את מערכת האינסטלציה ולמנוע סתימות עתידיות. הדרך המקצועית הינה על ידי שימוש במשאבת ביוב אשר שואבת את כל הפסולת שנאגרה במערכת האינסטלציה, הדרך הפשוטה יותר היא הקפדה על מה נכנס לחור הניקוז ומה לא. נתמקד במה לא – כל דבר שאינו מתכלה בקלות, כל דבר שיש לו מרקם אבקתי או גרגרי, כל דבר שהוא מזון או לכלוך שאינו אורגני – אינו אמור להיות בתעלת הביוב, כך גם לגבי שמן שטיגנתם איתו – לעולם אל תזרקו אותו אל תעלת הניקוז, הוא יסב נזק כל כך כבד שתצטערו על הרגע שזרקתם את כל השמן לאחר טיגון השניצלים אל תעלת הביוב. שימרו על סביבה היגיינית וכך תימנעו מסתימות במערכות הביוב. חברת אבי אינסטלציה ממליצה לעשות שימוש נכון בכל מערכות הניקוז ולנסות אותן שלא לצורך, במידה ובכל זאת נתקלתם בסתימה, חברת אבי אינסטלציה תגיע לטפל בבעיה במהירות האפשרית.

 • באילו דרכים ניתן לפתוח סתימה לבד?

  2 הדרכים העיקריות לפתיחת סתימות בבית ללא עזרה מאנשי מקצוע, הינן: האחת על ידי שימוש בפומפה הוותיקה והמצוינת, אשר שואבת אליה את כל הלכלוך שנאגר בחלקו העליון של חור הניקוז – על ידי שימוש בפומפה ניתן להוציא בעיקר לכלוך שמצטבר ומסתרך בעצמו כמו שיערות לדוגמה. דרך נוספת הינה על יד שימוש בחומר פותח סתימות לפתיחת סתימות, חשוב להבין כי החומרים שנמכרים בחנויות הבניין לפתיחת סתימות הם רעילים ומסוכנים מאוד לאדם, לכן יש להקפיד על ההוראות היטב.

 • מתי כדאי להחליף את הצנרת כולה?

  החלפה של מערכת אינסטלציה שלמה, כרוכה בהרבה לכלוך, בלגן ופרוצדורה לא קצרה בה לא תוכלו לעשות שימוש בברזים שבביתכם ולמעשה תצטרכו למצוא דיור חלופי, לכן, תמיד מומלץ להימנע מכך ולפתור את הבעיה באופן נקודתי. יחד עם זאת, לעתים ישנן בעיות אשר חוזרות פעם אחר פעם, וזאת משום משערכת האינסטלציה כבר שחוקה וישנה – במקרים מעין אלו, מומלץ לעשות שיפוץ כללי ולהחליף את כל המערכת.

 • איך ניתן להימנע מסתימות במקלחת?

  חור ניקוז המקלחת הוא חור קטן שמידי יום נשפכים אליו ליטרים מרובים של מים ולכלוך של גוף אנושי, הדבר שעלול יותר מכל לגרום לסתימת החור ומערכת האינסטלציה במקלחת, הינו השיער שלנו. שיער אינו רק מצטבר ונקשר בתוך עצמו והופך לגוש סותם ראשי, אלא גם אוסף ואוגר בתוכו את שאר הלכלוך שכן היה יכול לרדת בתעלת הביוב אילולי השיער היה עוצר בעדו. לכן, בתום כל מקלחת שאתם עושים, חשוב לאסוף את השיער שנשר משיערכם ולזרוק אותו לפח.

 • מתי אדע ששימוש בפומפה אינו אפקטיבי וכדאי להזמין איש מקצוע?

  שימוש בפומפה לצורך פתיחת סתימות קטנות ונקודתוית הוא פתרון מצוין, יחד עם זאת, כאשר הסתימה שבה וחוזרת פעם אחר פעם, ככל הנראה תצטרכו להזמין שירותיו של איש מקצוע מתחום האינסטלציה שיפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

מאחורי אינסטלטור - פתיחת סתימות

פותח סתימות ביוב מקצועי יבצע עבודה יסודית ועמוקה באופן כזה שאף אחד אחר לא יכול לעשות

פותח סתימות ביוב מקצועי יבצע עבודה יסודית ועמוקה באופן כזה שאף אחד אחר לא יכול לעשות

סתימות בביוב הן אולי התקלות השכיחות ביותר שיש בעולם האינסטלציה. כמעט ואין אדם מבוגר שלא מצא את עצמו כמה פעמים...

המדריך המלא – פתיחת סתימות שחוזרות על עצמן

המדריך המלא – פתיחת סתימות שחוזרות על עצמן

בכל פעם שאתם מבחינים בסתימה, באופן טבעי מצב הרוח שלכם עשוי להיות קצת פחות טוב. כי מדובר על סתימה שתדרוש...

המדריך המקיף: פתיחת סתימות מורכבות

המדריך המקיף: פתיחת סתימות מורכבות

ברוב המקרים הסתימות במערכת הביוב בבית יופיעו ברגע הכי לא מתאים, ומכאן אתם תהיו חייבים לטפל בסתימה על מנת להמשיך...

פתיחת סתימות בשירותים – כך תעשו זאת נכון

פתיחת סתימות בשירותים – כך תעשו זאת נכון

קמת בבוקר, נכנסתם לשירותים וראית סתימה? ככל הנראה במצב הזה חשכו עיניכם. אך אין לכם מה להיכנס לפאניקה, מדובר על...

טיפים שימושיים לקראת פתיחת סתימה בביוב

טיפים שימושיים לקראת פתיחת סתימה בביוב

אולי אתם לא ממש יודעים זאת, אך מערכת הביוב היא המערכת שמשמשת אתכם ואת כל שאר בני המשפחה בתדירות הגבוהה...

כך תוכלו לבצע פתיחת סתימות באופן עצמאי

כך תוכלו לבצע פתיחת סתימות באופן עצמאי

לא מעט אנשים חושבים כי הם יצליחו לפתוח את הסתימה שנוצרה באסלה או בכיור באופן עצמאי, ולפעמים הם גם מצליחים....

דילוג לתוכן