פתיחת סתימות

פתיחת סתימות שונות שנחשבות לאירוע דיי נפוץ בחיים של כולנו, יחייבו פנייה לאיש מקצוע פותח סתימות אשר מתמחה בעניין. חלק מן הסתימות עלולות להצביע על בעיה מורכבת יותר בצנרת בבית. אז אילו סוגי סתימות נפוצות בבתים? ומתי יש לקרוא בדחיפות לאינסטלטור פותח סתימות? קראו את התשובות לשאלות אלה ועוד במאמר שלפניכם.

אבי אינסטלציה - פתיחת סתימות

פתיחת סתימות ביוב – אבי אינסטלציה

מערכת הביוב היא חיונית מאין כמוה, גם אם אנו לא מרגישים בחשיבותה בחיי היומיום. כמויות המים העצומות ביחד עם הלכלוך הזורם לשם באופן תדיר, עלולים ליצור בעיות שונות, כאשר אחת הנפוצות מבניהן היא סתימת ביוב שמקורה באותו לכלוך. במידה וכבר חוויתם סתימת ביוב בעבר, אין צורך להסביר עד כמה ההפרעה עלולה לשבש את הפעילות היומיומית שלנו, כגון חוסר יכולת להיכנס לשירותים או למקלחת וכו' ועבור אלה שטרם חוו זאת, רק נציין כי מדובר באירוע מאוד לא נעים.
אז מה ניתן לעשות? ראשית, חשוב לפנות לאינסטלטור פותח סתימות ביוב וליידע אותו כמובן שמדובר בבעיה הזו. במידה ואינכם בטוחים, עדכנו את האינסטלטור כבר בשיחה מהי הבעיה, על מנת שזה יוכל להכין את עצמו מבחינת מיכשור וכו'. באשר לתחזוקה השוטפת ומניעת הבעיה, חשוב לדעת כי ניתן למנוע מקרים רבים של סתימת ביוב על ידי פעולות פשוטות, כגון הימנעות מזריקת מגבונים למשל (גם המתכלים שבהם),הימנעות מהשלכת אשפה רטובה, כלומר שאריות אוכל, לכיור (גם בכיור בו יש גורס, חשוב לדעת כי עדיין קיימת סכנה של הצטברות חיידקים העלולה בין היתר להביא לסתימה) וכד'.
אגב, למען ההגינות, נציין כי ניתן במקרים מסוימים לפתוח סתימה עם מכשירים ייעודיים לפתיחת ביוב, אולם בכל אופן עדיף לא להסתכן ולהתייעץ, אפילו טלפונית, עם אינסטלטור אמין.

פתיחת סתימות בצנרת מים

סתימות למיניהן בצנרת המים הן גם נפוצות יחסית, אולם הן נחשבות למעט מורכבות יותר, שכן מדובר לעיתים קרובות בבעיה בצנרת עצמה, כגון התיישנות, חלודה, חורים ועוד. כיצד יודעים שיש צורף בפתיחת סתימות בצנרת מים? לרוב, המים יזרמו לאט יותר מן הרגיל, לעיתים יתחילו לצאת מים ממקומות שונים כגון מתחת לשיש ולעיתים, יופיעו סתימות חוזרות ונשנות במכשירים הקשורים למים כגון מכות כביסה, שפורפרת במקלחת וברזים. חשוב להדגיש כי במקרים כאלה, יש לפנות מיד לאינסטלטור פותח סתימות, שכן מעבר לחשיבות פתירת הבעיה עצמה, קיימת חשיבות לאפיון הבעיה, שכן אם מדובר שצינור חלוד חלילה, יש לדאוג להחליפו במהרה מסיבות ברורות.

עוד כמה מילים על פותח סתימות

פתיחת סתימות היא מעין מומחיות של מקצוע האינסטלציה מכיוון שעבור פתירת בעיות שונות בנושא, על בעל המקצוע להיות בעל ניסיון, ידע רב ובנוסף, יכולת פתירת בעיות נוספות הקשורות לסתימה עצמה. על כן, במידה וחלילה יש לכם סתימה (בביוב או בכיור), בררו מראש עם בעל המקצוע האם יש לו ניסיון ומומחיות בדבר.