כל מה שצריך לדעת על פתיחת סתימה במקלחת

סתימה במקלחת היא אחת מבעיות האינסטלציה הנפוצות ביותר. מידי יום אנו בחברת אבי אינסטלציה נקראים לעשרות מקרים של פתיחת סתימה במקלחת, כאשר ברוב המקרים הסתימה נגרמת בשל הצטברות שיערות הקשורות אחת בשניה. בחברת אבי אינסטלציה תוכלו למצוא מספר אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה אשר מתמחים בעיקר בנושא של פתיחת סתימה במקלחת. חשוב להבין, שסתימה היא בהחלט דבר שיכול להימנע, יחד עם זאת עם השנים מערכת האינסטלציה נשחקת בכל מקרה, לכן חשוב לבצע בדיקה של מערכת האינסטלציה כל מספר חודשים.

פתיחת סתימה במקלחת אבי אינסטלציה אינסטלטור

פתיחת סתימה במקלחת – שירותים נלווים

כאשר אתם זקוקים לשירותי פתיחת סתימה במקלחת, סביר להניח שהצנרת של המקלחת אצלכם כבר תקופה ארוכה שאינה מתפקדת כראוי. כאשר מבצעים בדיקות תקופתיות למערכת האינסטלציה על ידי איש מקצוע, אזי לא מגיעים למצב בו יש סתימה. כאשר מגיע אינסטלטור לבדוק את מערכת האינסטלציה, הוא יכול לדעת אם היא עומדת לפני סתימה או לא, וסתימה איננה נגרמת ביום אחד, ברוב המקרים הסתימה היא תוצאה של תהליך ארוך בו הצטבר עוד ועוד לכלוך במערכת. חברת אבי אינסטלציה מתמחה במספר שירותים בתחום פתיחת סתימות: פתיחת סתימה באמבטיה, פתיחת סתימות בצנרת מים, פתיחת פתח ניקוז אמבטיה. במידה ויש לכם סתימה במקלחת, תוכלו להיעזר בשירות של איש מקצוע אשר מתמחה באחד מהתחומים שהוזכרו.

פתיחת סתימה באמבטיה – כל הדרכים לעשות זאת

כמה מעצבן זה להתקלח ולגלות שהמים אינם מתנקזים היטב לחור הניקוז, שיש צורך מידי פעם לעצור את זרם המים ולתת להם לזרום ובקיצור לגלות כי יש סתימה באמבטיה. ישנן מספר דרכים לביצוע פתיחת סתימה באמבטיה, חלקן מקצועיות וחלקן ניתן לבצע לבד בבית. הדרך הראשונה, כאשר מדובר בסתימה קטנה יחסית, הינה על ידי שימוש בפומפה, ניתן לרכוש פומפה בכל חנות לחומרי בניין או ציוד לבית ולמקלחת בפרט. כל אינסטלטור יאמר לכם כי החזקת פומפה בבית היא הבסיס לחורי ניקוז נקיים. בנוסף ישנה אפשרות להכניס לחור הניקוז נוזל פותח סתימות – שתי השיטות הללו עובדות מצוין כאשר מדובר בסתימה נקודתית ולא מסובכת מידי, אולם כאשר מדובר במצב בו יש צורך לבצע פתיחת סתימה במקלחת שהוזנחה, אזי מוטב להזמין איש מקצוע שיפתור את הבעיה מהשורש.

פתיחת סתימות בצנרת מים – רק עם מקצוענים!

סתימה בצנרת מים, הינה סתימה המצריכה טיפול של אינסטלטור מקצוען, שכן הדרך לפתוח אותה ללא גרימת נזק לכל המקלחת, היא קודם כל על ידי איתור מדויק ככל האפשר של האזור הסתום. כאשר אתם מזמינים אינסטלטור לביצוע של פתיחת סתימות בצנרת המים במקלחת או פתיחת סתימה בכיור, לפני הכל הוא יאבחן את המיקום המדויק וק לאחר מכן יבדוק כיצד ניתן להגיע אל הסתימה בדרך שתהיה הכי יעילה ויחד עם לא תסב נזק כבד לריצוף או לקירות. ברוב המקרים שיש צורך בביצוע פתיחת סתימה במקלחת, מדובר במצב של פתיחת סתימות בצנרת מים, תהליך אשר יכול להיות מלווה בהוצאת מרצפות והרבה לכלוך, לכן ישנה חשיבות גדולה לבצע את העבודה עם אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון בתחום.

פתיחת פתח ניקוז אמבטיה

לא כל פתיחת סתימה במקלחת דורשת התערבות של אינסטלטור, יחד עם זאת כאשר מזניחים את המקלחת ולא שומרים על פתח הניקוז יכולות להיות לכך השלכות קשות על הצנרת בבית. בכדי להימנע ממצב בו יש לכם סתימה במקלחת, חשוב לשמור על פתח הניקוז נקי משיער שנחשב לגורם מספר אחד ביצירת סתימות במקלחת. הדרך לשמור על פתח הניקוז היא לדאוג לאיסופן של כל השערות אשר נושרות מהראש בתום כל מקלחת ולא לתת להן להשתחל במורד פתח הניקוז ישירות אל הצנרת. פתיחת פתח ניקוז אמבטיה על ידי פומפה וניקיונה אחרי כל מקלחת, יכולה להבטיח לכם שקט בגזרת הסתימות באמבטיה.

לסיכום - טיפול שוטף כמציל מערכות אינסטלציה

סתימות זה בהחלט אחד הדברים אשר מפריעים לנו לאיכות חיינו היומיומית, בין אם זה הריחות שעולים, בין אם היתושים שמגיעים בעקבות המצב של המים העומדים ובין אם זה חוסר הנוחות לבצע פעולות כמו שטיפת פנים או רחיצת כלים מפני שהמים אינם יורדים במורד תעלת הניקוד בקלות. החשיבות של שמירת הצנרת וחור הניקוז נקיים היא גבוהה ויכולה לשמור על הצנרת יעילה ולמנוע סתימות למיניהן למשך שנים. הדרך לשמור על הצנרת היא על ידי איסוף השיערות ושמירה על היגיינה וניקיון יומיומיים, ובמידה ומתחילה סתימה – לא להתעלם ומיד להזמין איש מקצוע שיבצע פתיחת סתימה במקלחת. חברת אבי אינסטלציה מספקת את כל שירותי האינסטלציה וביניהם שירות של פתיחת סתימות על ידי שימוש בציוד החדיש ביותר ואנשי מקצוע מיומנים.

שאלות ותשובות - פתיחת סתימה במקלחת

כאשר יש מצב בו סתימה חוזרת על עצמה, על אף שאתם שומרים על הניקיון ועל אף שאתם, פותחים אותה אם על ידי שימוש בפומפה ואם על ידי שימוש בחומר לפתיחת סתימה במקלחת, סביר להניח כי הסתימה כבר במצב מאוד גרוע ובכדי לפתור אותה, יש צורך בביצוע פעולה מאסיבית יותר. במידה וסתימה חוזרת על עצמה אל תהססו, הזמינו אינסטלטור מקצועי לפתיחת סתימה במקלחת על מנת שיבדוק את הסיבה לכך ויפתור את הבעיה.

מניעה מוחלטת מסתימה לעולם אינה מובטחת, שכן ישנן בתים או מבנים בהם מערכות האינסטלציה ישנות ואינן מתפקדות ביעילות גם אם שומרים עליהן נקיות, יחד עם זאת ניתן לשמר את מערכת האינסטלציה שלכם יעילה ונקייה על ידי מספר פעולות. הפעולה הראשונה היא על ידי הוספת מסננת לחור הניקוז – חשוב שהמסננת תהיה תואמת במדויק לחור הניקוז ותמנע מלכלוך גדול להשתחל לתעלת הביוב, פעולה נוספת שניתן לעשות היא שפיכת מים רותחים מידי חודש אל חור הניקוז, פעולה מסוג זה מנקה חלקיקי שומן שמצטברים בדפנות הצינורות. במידה ועדיין יש לכם סתימה על אף הניסיון להימנע, מומלץ להזמין איש מקצוע ולא לדחות זאת.

כאמור, אין משהו שיכול למנוע סתימה, אלא תיחזוק של מערכת אינסטלציה חדשה. אקונומיקה יכולה בהחלט לשמור על ניקיון מערכת הניקוז, יחד עם זאת אסור לעשות בה שימוש מוגזם כי היא יכולה גם להסב נזק לצינורות באותה מידה.

זקיקי שיער מפעולת גילוח בהחלט עלול להאיץ סתימה או להחמיר סתימה קיימת. הזקיקים אינם מתכלים ונדבקים ללכלוך שעל דפנות הצינורות וכך יכולה להיווצר סתימה.

פתיחת סתימה במקלחת יכולה להיות פעולה מאוד פשוטה או פעולה מורכבת הדורשת מיומנות גבוהה, כמובן שהכל תלוי בחומרת הסתימה ובמיקומה. במידה ואינכם בטוחים, אל תנסו לפתוח סתימה לבד, זה עלול להסב נזק כבד יותר למערכת האינסטלציה ולעלות לכם ביוקר.