פתיחת סתימה בכיור – כל הדרכים לעשות את זה

סתימה בכיור הינה סתימה שבהחלט יכולה להימנע על ידי טיפול שוטף והתנהלות יומיומית נכונה, יחד עם זאת לאנשים רבים ישנה סתימה בכיור אשר חוזרת על עצמה פעם אחר פעם. רוב הסתימות שאנחנו נתקלים בהן, הן בכיור המטבח או בכיור המקלחת. במאמר הבא של אבי אינסטלציה, תוכלו למצוא את כל השיטות להימנע מסתימות חוזרות ונשנות וכמו כן את כל השיטות לפתור את הבעיה ולפתוח את הסתימה. חשוב לזכור כי פתיחת סתימה בכיור, כרוכה לעתים בשימוש בציוד מורכב יותר מהציוד שיש לכם בבית למצב של פתיחת סתימה בכיור. בחברת אבי אינסטלציה, אנשי מקצוע מהשורה הראשונה המתמחים בפתיחת סתימות בדרגות חומרה שונות.

פתיחת סתימה בכיור אבי אינסטלציה אינסטלטור

מהם השירותים אשר ניתנים על ידי איש מקצוע בתחום של פתיחת סתימה בכיור?

פתיחת סתימה בכיור יכולה להסתיים בכמה דקות עבודה או לקחת כמה שעות טובות, תלוי עד כמה המצב חמור ועד כמה הסתימה הוזנחה. אנו, בחברת אבי אינסטלציה, מתמחים בפתיחת כל סוגי הסתימות וממליצים לכל לקוחותינו לבצע בדיקת תקינות לכל מערכת האינסטלציה מידי שנה וכך להימנע מלהגיע למצבים קשים של סתימות או נזילות. בכל מקרה במצב בו ישנה סתימה אשר חוזרת על עצמה, מומלץ להזמין איש מקצוע שיבחן את חומרת הסתימה ויפתח אותה בהתאם לכך. סתימה אשר אינה מטופלת מחמירה עם השנים, גורמת לריחות רעים לעלות לאוויר ושוחקת את מערכת האינסטלציה במהירות. כמובן שלעתים ניתן לפתוח את הסתימה לבד בעזרת פותח סתימות עליו נרחיב בהמשך, יחד עם זאת חשוב לשים לב למידת חומרתה של הסתימה ובמקרים קשים, כאשר יש צורך בשירות של פתיחת סתימה בכיור מטבח או פתיחת סתימה בכיור אמבטיה, מומלץ להזמין איש מקצוע שיפתור את הבעיה מהשורש.

פתיחת סתימה בכיור מטבח – איך נמנעים מסתימה בכיור מטבח?

תחילה נאמר, ישנן מספר דרכים מאוד פשוטות להימנע ממצב של פתיחת סתימה בכיור מטבח או לפחות להפחית את חומרתה ולעכב את הגעתה. הדרך הראשונה היא כמובן לשים בחור של ירידת המים מסננת אשר מתלבשת היטב עליו ומונעת מכל שאריות המזון לרדת לביוב. ברוב הבתים בהחלט ישנו שימוש במסננת הזו, יחד עם זאת, בבתים רבים, המסננת אינה מתאימה במידותיה לחור של הכיור, היא מתנועעת וזזה לקצב המים הזורמים מהברז וכך מצליחות שאריות מזון חמקמקות להשתחל בכל זאת לחור הכיור, על אף המסננת. על כן חשוב להקפיד על שימוש במסננת המתאימה לסוג הכיור. דרך נוספת להימנע מסתימות בכיור ומהזמנת שירות של פתיחת סתימה בכיור, היא על ידי החזקת משולש בפינת הכיור, על ידי שימוש בכלי משולש שיושב באחת מפינות הכיור, ניתן להימנע מזריקת לכלוך לכיור, ולשטוף כל צלחת וכוס מעל המשולש טרם הוא נשטף מעל שאר הכיור.

פתיחת סתימה בכיור אמבטיה – איך נמנעים מסתימה בכיור אמבטיה?

כמו כל סתימה, גם פתיחת סתימה בכיור אמבטיה אינה הכרחית אם שומרים על תקינות מערכת האינסטלציה. כמו שכבר נאמר במאמר זה, ההמלצה היא בהחלט לערוך בדיקות שגרתיות למערכת האינסטלציה מידי שנה ולא להגיע למצב בו אתם זקוקים לשירות של פתיחת סתימה בכיור או פתיחת סתימה במערכת הביוב. יחד עם זאת ישנן דרכים להימנע מסתימה בכיור אמבטיה. רוב הסתימות אשר מתרחשות בכיור האמבטיה נוצרות מפסולת של הגוף האנושי ובפרט משיערות. שיער שנאגר בצינורות האינסטלציה הינו אסון למערכות האינסטלציה, זאת מכיוון שהוא אינו רק עוצר את זרם המים, הוא גם טורח לאסוף סביבו זבל וזוהמה נוספים. הימנעו בכל דרך אפשרית מזריקת שיער למערכת האינסטלציה. איך נמנעים? אוספים את השיער בתום המקלחת, במידה ויש שיערות שכן הצליחו לפלס דרכן אל חור הכיור, אספו אותם עד כמה שאפשר. דבר נוסף – נסו להימנע מגילוח מעל הכיור, או במידה והנכם כן מתגלחים מעליו דאגו לכך שהשיער לא ייפול ישירות לחור הכיור אלא ייפול לניילון או שקית אשר ממנה תוכלו לאסוף אותו ישירות לפח.

פתיחת סתימה בכיור בעזרת פותח סתימות

במידה ויש לכם בבית סתימה באחד הכיורים, אך הסתימה אינה עושה רושם של סתימה מורכבת מידי, ישנה אפשרות להשתמש או בפומפה או בתכשיר כימי פותח סתימות. קיימים בשוק מספר תכשירים שעל ידי החדרתם לחור הכיור, הם מחטים את כל מערכת האינסטלציה, שורפים שומנים שהצטברו ופותחים סתימות. השימוש בתכשירים הללו אפשרי לכל אדם, והם נמכרים בחנויות לחומרי בניין. חשוב לקרוא את הוראות השימוש בקפידה וכמו כן את האזהרות, שכן פותח סתימות לרוב עשוי מחומרים כימיים חזקים מאוד ויש להיזהר מהם אם אינכם מכירים אותם היטב.

לסיכום

פתיחת סתימה בכיור בהחלט יכולה להסתיים בפעם אחת או להפוך למצב כרוני באם אינה מטופלת כראוי ובמקצועיות. חברת אבי אינסטלציה, תשמח להעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע המתמחים בפתיחת סתימות ובשימת פתרון אמיתי לכל בעיה בצנרת.

שאלות ותשובות

סתימה בכיור של המקלחת, ברוב המקרים נגרמת בגלל הצטברות של שיער. הדרך לפתיחת סתימה בכיור היא אך ורק על ידי פתיחת כל מערכת האינסטלציה והוצאת כל הלכלוך אשר הצטבר, בנוסף, סתימה כזו עלולה לגרום לשחיקה של הצינורות ומערכת הביוב, לכן במידה ואתם סובלים מסתימה אשר חוזרת על עצמה במקלחת, חשוב לבדוק גם אחרי שפותחים אותה שהצינורות תקינים.

כמו שצוין במאמר, החומרים הכימיים שנועדו לפתוח סתימות, הינם חזקים מאוד והשימוש בהם דורש תשומת לב ומילוי ההוראות בדיוק. במידה ורכשתם חומר כימי לפתיחת סתימה, הקדישו זמן לקריאת ההוראות ופעלו לפיהן. החומר הוא מאוד חזק, עלול לצרוב בעיניים ומאוד לא מומלץ לנשום אותו.

כפי שנאמר במאמר, סתימה בכיור המקלחת ברוב המקרים נגרמת מהצטברות של שיערות, הדרך להימנע מסתימה מסוג זה היא כמובן לנקות ולאסוף את השיער אחרי כל פעולה המתרחשת מעל הכיור ומנשירה עליו שיערות. בין אם מדובר בסירוק השיער ובין אם מדובר בגילוח המשאיר חלקיקי שיער קטנים, שתי הפעולות מקדמות סתימה. אחרי כל פעולה ניתן לנקות את הכיור בעזרת חומר מחא ואף לשפוך מעט אקונומיקה שתסיר את השומנים המצטברים אט אט. בנוסף ניתן מפעם לפעם גם כאשר אין סתימה, להשתמש בפומפה ולהוציא שאריות לכלוך שחמקו לביוב.

כמובן שמקרה של סתימה באמבטיה, דורש טיפול מורכב יותר, שכן, הצינורות נמצאים בתוך הקירות ומתחת לרצפות ואינם גלויים לעין. פתיחת סתימה באמבטיה בדרך כלל דורשת איש מקצוע שבראש ובראשונה יאתר את אזור הסתימה ועל פי זה יחליט כיצד לפעול. ככל שתחכו זמן רב יותר כדי לפתור את הבעיה, כך הסתימה תלך ותחמיר. חשוב לפתוח סתימה באמבטיה במהירות האפשרית.

בהחלט ישנם חומרים שאסור בשום אופן לזרוק לכיור ביניהם: שמן בישול, חול, קפה שחור, אדמה ובאופן כללי מומלץ לשמור את הכיורים בבית נקיים והשתדל שאך ורק מים יעברו בהם – עד כמה שהדבר ניתן לביצוע.