פתיחת סתימות ביוב - איך עושים את זה?

כולנו מכירים את הריח הנורא שנוצר כאשר הביוב שלנו עולה על גדותיו – ריח חריף של זוהמה, מסריח וכמובן שמעיד על כך שאנחנו נושמים ערימות של חיידקים. מצב כזה נוצר כאשר ישנה סתימה בביוב. סתימה בביוב היא דבר מאוד נפוץ בעיקר באזורים בהם ישנה צפיפות אוכלוסין גבוהה וכמו כן במקומות בהן ישנה תחלופה גבוהה של אנשים אשר מייצרים הרבה פסולת כמו מסעדות, בתי חרושת ובתי מלון. פתיחת סתימות ביוב יכולה להיעשות בדרך ידנית על ידי ציוד יחסית פשוט כאשר מדובר במקרים פשוטים, או על ידי צינורות שאיבה גדולים כאשר מדובר במצב של פתיחת סתימות ביוב גדולות ורציניות שנגרמו מפסולת מרובה שלא נשאבה זמן רב. אבי אינסטלציה – מומחה בעבודות אינסטלציה ומציע מספר שירותים מתחום האינסטלציה. חברת אבי אינסטלציה מספקת אנשי מקצוע מנוסים ומחזיקה בכל הציוד הנדרש לפתיחת סתימות ביוב.

פתיחת סתימות ביוב אבי אינסטלציה אינסטלטור

השירותים הניתנים בתחום של פתיחת סתימות ביוב

אבי אינסטלציה היא חברה אשר מתמחה בכל הנושא של פתיחת סתימות ביוב ומחזיקה בכל הציוד אשר פותח סתימות ביוב. חשוב להבין כי לא כל סתימה בביוב נפתרת באותה דרך, וישנם סוגים שונים של סתימות בביוב אשר נפתחות בדרך שונה זו מזו, לדוגמה ישנה פתיחת סתימות ביוב שורשים אשר שונה מאוד מהטכניקה של פתיחת צינור ביוב. בשני המקרים הללו חשוב לפנות אך ורק לאיש מקצוע אחרא, אשר מחזיק בציוד הנכון והדרוש לכך, ולא פחות חושב מכך בידע ומיומנות לבצע את העבודה.

מה זה פותח סתימות ביוב?

כולנו ניסיתנו לפחות פעם אחת בחיינו לפתוח סתימה בעצמנו, כמובן שככל שהסתימה בתחילת דרכה כך הסיכוי שלנו לצלוח את המשימה גדול יותר. לרוב, אנו נקרא לאנשי מקצוע ואינסטלטורים כדי שיבצעו פתיחת סתימות ביוב, רק כאשר המצב כבר כל כך קשה שהסתימה כבר לא נפתחת באמצעים פשוטים. ובכל זאת, ישנן מספר אפשרויות לפתוח סתימות לבד בבית, כל עוד לא מדובר במצב מורכב מידי, וזאת עושים על ידי פותח סתימות ביוב. פותח סתימות ביוב יכולה להיות הפומפה שלכם שבעזרת הצמדה לחור השופכין ולחיצות מעלה ומטה תוכלו להוציא הרבה לכלוך שהצטבר בתחתית. הפומפה ננעלת על חור השופכין ויוצרת ואקום – מצב בו האוויר לא יכול להיכנס או לצאת וכך כשהיא מתרוממת מעלה, היא מצליחה להרים יחד איתה את כל הלכלוך. פותח סתימות נוסף הוא נוזל כימי שניתן לרכוש בחנויות לכלי עבודה למיניהן כאשר משתמשים בחומרים האלה בעיקר בפתיחת סתימה במקלחת או בכיור. כאשר מתעסקים עם פותח סתימות כימי יש לקרוא את ההוראות בעיון ולבצע אותם בקפידה, שכן החומרים הינם חומצתיים ומאוד מסוכנים הן למגע והן לנשימה.

פתיחת סתימות ביוב שורשים – מתי צריך את זה?

פעמים רבות אנחנו נתקלים בסתימה שחוזרת על עצמה שוב ושוב, מקרים כאלו לרוב מתרחשים כאשר הביוב נמצא באזורים בהם יש צמחייה רבה אשר חוצבת שורשים ומתפרסת לכל עבר מתחת לאדמה. במידה וזה קורה יש צורך בשירות של פתיחת סתימות ביוב שורשים. שירות של פתיחת סתימות ביוב הינו שירות מורכב מאוד אשר ניתן אך ורק על ידי אינסטלטורים המתמחים בכל הנושא הזה. פעמים רבות השורשים אשר תקועים בתחתית הביוב הינם חזקים כל כך ויש קושי רב להיפטר מהם, בנוסף לכך מי הביוב כל הזמן מחזקים אותם וכך נוצר מצב שמאוד מורכב לפתור, בו הסתימה עצמה יוצרת קרקע פורייה לפסולת להיאגר עוד ועוד.

פתיחת צינור ביוב – טיפול עשרת אלפים למערכת האינסטלציה

כל 10,000 ק"מ פחות או יותר, אתם ניגשים למוסך ומטפלים ברכב שלכם? כמובן שכן, הרי שאם לא תעשו כך, הרכב שלכם ישחק מהר פי כמה, תפסידו עליו כספים או שתגיעו איתו למוסך כל תקופה. כך יש לעשות גם מערכת האינסטלציה שלכם. הפסולת שנצמדת לצינורות הביוב ואינה מטופלת הופכת אט אט לפסולת אשר קשה להוציא ללא מכשור כבד. אינסטלטורים ואנשי מקצוע מנוסים מתחום האינסטלציה ממליצים לבצע בדיקה וטיפול שיגרתי לפחות פעם בשנה למערכת הביוב, טיפול שכזה יכול לפתור ב 100 אחוזים מצב של סתימה בביוב הנגרמת מפסולת אשר מצטברת בצינור. בטיפול כזה של פתיחת צינור ביוב, מוחדר צינור שמאפשר להוציא את כל הליכלוך והפסולת שנאגרה בדפנות הצינור הפנימיות פתיחת סתימות ביוב ללא טיפול בצינור עלולה להיות מקרה שחוזר על עצמו, לכן ניקוי של הצינורות חשוב מאוד.

לסיכום

אם כן, פתיחת סתימות ביוב, יכולה להיגרם ממספר סיבות, יחד עם זאת חשוב לזכור כי שמירה על זריקת פסולת שאינה מתכלה לפח ולא לאסלה יכולה למנוע הרבה מהסתימות אשר נגרמות בביוב ומערכת האינסטלציה הביתית. – חברת אבי אינסטלציה מספרת שירותי פתיחת סתימות הן לביוב הציבורי והן לבתים פרטיים ובנייני מגורים. ברשות החברה כל הציוד הנדרש לפתיחה של כל סתימה ולעבודת תחזוקה שוטפת.

שאלות ותשובות - פתיחת סתימות ביוב

סתימה בכיור המטבח נפוצה מאוד שכן, הרבה מהמזון שנשטף מכלי המטבח נכנס ישירות לביוב ונקלע שם, אחת הדרכים להימנע מסתימה בכיור היא להחזיק בתוכו פח קטן (משולש), בו תיזרק כל הפסולת באופן קבוע עד אשר תגיע אל הפח. במידה וסתימה חוזרת על עצמה מומלץ להזמין שירותי אינסטלטור המתמחה בפתיחת סתימות ביוב.

כמובן שיש כאלו סתימות, במידה ויש לכם סתימה בפעם הראשונה באחד הכיורים בבית, נסו קודם כל פתוח אותה בעזרת פומפה. כיום שלא כמו בעבר, לא בכל בית ישנה פומפה, אך הכלי הפשוט הזזה יכול בהחלט לפתור בעיה של סתימות מינוריות בביתכם.

פותח סתימות ביוב שמגיע כחומר כימי, לרוב במצב נוזל או אבקה, הינו חומר כימי מאוד עוצמתי ומסוכן למגע, מסוכן לשאיפה ובאופן כללי מומלץ להרחיקו מהישג ידם של ילדים ובעלי חיים. יחד עם כל האמור, החומרים הללו נמכרים לכל מי שחפץ בהם בחנויות לחומרי בניין. במידה והחלטתם להשתמש בחומר כזה לפתיחת סתימות ביוב בביתכם, קראו את ההוראות והאזהרות על גבי האריזה בתשומת לב רבה ופעלו לפיהם.

ריח של ביוב עולה בדרך כלל כאשר הביוב בהצפה. הריח אינו רציף מכיוון שכיוון הרוח משתנה כל הזמן ומונע ממכם להריח את הריח או גורם לריח להגיע ישירות לביתכם. במידה והביוב בהצפה – הזמינו בדחיפות אינסטלטור לפתיחת סתימות ביוב, ככל הנראה מדובר בסתימה.

סתימה בביוב היא למעשה הצטברות של פסולת, הדרך לשמור על כך שהיא לא תתרחש היא על ידי שמירה על זריקת פסולת שאינה מתכלה במהירות לפח ולא לכיור או לאסלה. אחד הגורמים העיקריים לסתימה בביוב היא זריקת ניירות סופגים, תחבושות היגייניות ומגבונים לחים לאסלה, כשאלו מצטברים בתחתית ואט אט עולים על גדותיהם ומונעים מהמים לעבור בצינורות, כך נוצרת הסתימה והריחות מגיעים מאוד מהר.