אבי אינסטלציה אינסטלטור תיקון נזילה

תיקון נזילה – מה הדברים שחשוב לדעת רגע לפני שאתם מזמינים איש מקצוע

תיקון נזילה זו לא תופעה נדירה. הרי אף אחד מאיתנו לא יכול לדמיין את החיים שלו בלי מערכת מים וביוב מתפקדות, מטבע הדברים הדבר מוליד אוסף של תקלות אותן יש לפתור במידה כזו או אחרת. תיקון נזילה הוא כמובן דבר שאני, אבי אינסטלציה , לא הייתי ממליץ על דחיה שלו. האמינו לי, כבר ראיתי אינספור לקוחות שביקשו לדחות את רוע הגזרה לעת אחרת, להתמודד עם האתגרים באופן אחר בהמשך, אבל בסופו של יום הבינו כי עצם העובדה כי אלו לא ביצעו תיקון נזילה בזמן הביא בסופו של יום להיווצרות תקלה חמורה בהרבה מזו.

תיקון נזילה היא אולי לא תהליך נעים במיוחד, אבל כאשר זו נעשית בזמן היא נעשית בקלות רבה יותר, ביעילות וזו הופכת לבעיה קטנה בהרבה ממה שהיא הייתה יכולה להיות לכתחילה. מה חשוב לדעת על תיקון נזילה ומה חשוב לזכור כאשר יוצאים לדרך, אני, אבי אינסטלציה בחרתי לשתף אתכם במידע החשוב שנמצא בידי כדי שאתם תבחרו טוב יותר.

תיקון נזילה מתחיל בבחינה של הנקודה בה הנזילה מתרחשת

תיקון נזילה הוא כאמור תהליך מורכב, חישבו על כך שלמעשה כל הבית כולו בנוי על בסיס תשתיות שאנחנו חייבים אותם כדי לקיים בית תקין, כזה שבמאה ה- 21 אנחנו, בני האדם נוכל לגור בתוכו. אל תשכחו כי למעשה מה שאתם רואים בתור הדירה שלכם, הקירות, התמונות על הקירות, כולם הם רק הכיסוי שמסתיר את הבטון, את הצינורות ומוליכי החשמל שקיימים בקירות כדי שאנחנו נוכל לקבל בבית שלנו את השירותים להם אנחנו מצפים במאה ה- 21.

על פניו הכל אמור להתרחש על מי מנוחות, תיקון נזילה הוא תהליך שמתחיל כאשר יש תקלה כזו או אחרת וצריך לתת לה מענה מתאים. תיקון נזילה הוא תהליך אותו אנחנו מבצעים קודם כל על ידי מציאה של מקום התקלה. הטעות הנפוצה ביותר של אנשי מקצוע לא מיומנים מספיק היא כאשר הם לא מבצעים איתור מדויק של מיקום הנזילה. במקרים כאלו, אני, אבי אינסטלציה כמו רבים מהקולגות שלי, נמצא בדרך כלל קירות שבורים ורצפות שהוצאו מהמקום שלא לצורך. מיותר להגיד כי כל פעולה מהסוג הזה שמתבררת כלא נחוצה היא עוד תיקון אותו ניאלץ לבצע סתם כך וחבל.

מעבר לכך, אנחנו כמובן צריכים להפריד בין סוג אחד של תיקון נזילה לסוג אחר, מערכת המים נמצאת בנקודות שונות בחלל הבית ולא בכל פעם ניתן את אותו המענה. כדי להסביר עוד על כך, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא.

תיקון נזילה בתקרה

תיקון נזילה בתקרה הוא תהליך שלא דומה למקרים אחרים עליהם נרחיב עוד בהמשך. שכן כאשר אנחנו מדברים על תיקון נזילה בתקרה אנחנו צריכים לתת מענה לאחת משתי אפשרויות:

  1. שמדובר בתקלה מהותית בצינור של אחת הדירות למעלה או כזו המעוגנת בתשתיות של הדירה שלכם ממש: אני, אבי אינסטלציה יכול להעיד על כך שראיתי כבר הכל ואני יכול להעיד על כך שבדרך כלל, אם אין בעיה מהותית מול השכנים הגרים בדירה מעליכם מדובר על תיקון לא מורכב באופן יחסי. זה נכון שלעיתים נצטרך להיכנס לדירה של אנשים אחרים ולהתחיל את התיקון אצלם, אבל בגדול, תיקון הקשור לצינור הוא תמיד פשוט יותר. הרי בדרך כלל תקלה המחייבת תיקון נזילה היא כאשר צינורות מסוימים לא מחוברים זה לזה כנדרש או במקרה בו יש סדקים כאלו שנוצרו בעקבות מכרסמים או בגלל קונסטלציות אחרות, הדורשות בסך הכל החלפה של הצינור.
  2. תיקון נזילה בתקרה עלולה להתרחש משום שיש בעיה של אטימות בגג: אני, אבי אינסטלציה, יכול להעיד על תופעה מוכרת בייחוד במישור החוף, אבל כמובן לא רק, בהם הגשמים הראשונים מגיעים בעוצמה כזו שמביאה לשורה של תקלות אליהן לא היינו יכולים להיערך מראש. תיקון נזילה בתקרה במקרה הזה הוא תיקון מורכב יותר שכן אנחנו צריכים להבין איך אנחנו מבצעים את האיטום הנדרש בגג. כאן, אני, אבי אינסלציה חייב להגיד כי לא תמיד העבודה כאן היא עבודה אותה צריך לעשות אינסטלטור. לעיתים שווה לבחור איש מקצוע אחר שיתן לכם את המענה המתאים עבור תיקון התקלה.

תיקון נזילה באסלה

לעומת תהליך של תיקון נזילה בתקרה, תיקון נזילה באסלה זו כבר ממש מלאכה קלאסית של אינסטלטור מקצועי. אני, אבי אינסטלציה , רואה בתהליך של תיקון נזילה באסלה התגשמות של כל המיומנויות אותן רוכש איש מקצוע בתחום.

תיקון נזילה באסלה לא דומה למקרים אחרים שכן אנחנו מדברים על סיטואציה בה אנחנו צריכים לתת מענה עבור שתי מערכות שונות בדרך כלל. מערכת המים הנקיים מצד אחד ומערכת המים המלוכלכים, הביוב, מהצד השני. תיקון נזילה באסלה במקרה הזה הוא תהליך שדורש הבנה לעומק של המערכת. הרי אם אותו תיקון נזילה באסלה לא יבוצע באופן מלא אנחנו עלולים לראות כיצד אותו תיקון נזילה באסלה מביא חלילה לעליה של מערכת הביוב מעל פני הקרקע, מה שכמובן מביא בין היתר ריח לא נעים ויותר מכך, בעיות ברמה הסניטרית ממש.

תיקון נזילה באסלה הוא בדרך כלל פשוט במידה ויש צינור שנדסק או משהו מהמקרים הללו. אבל כמובן שכאשר אנחנו יוצאים לתהליך של תיקון נזילה באסלה עלינו לקחת בחשבון תכנון מדויק לפני היציאה לדרך שיאפשר לנו לאתר את מיקומה המדויק של התקלה ומתן מענה מקיף לבעיה באופן נקודתי.

האמינו לי, אבי אינסטלציה, רק בירור מקדים של מיקום התקלה לכתחילה יכול להביא בסופו של יום לתיקון מלא של התקלה ללא כל תקלה נוספת שתעיב על התיקון כולו בסופו של דבר.

איך בוחרים איש מקצוע מתאים לביצוע המשימה

אנחנו יודעים שאתם לא אנשי מקצוע וכי אתם ניצבים מול אתגר לא פשוט כאשר אתם צריכים לבחור אינסטלטור מקצועי שיתן לכם מענה מקיף לבעיה. אל תשכחו כי התפקיד המרכזי של כל איש מקצוע הוא לוודא מעל לכל ספק כי התקלה לא תחזור על עצמה שוב ושוב כל פעם מחדש .

לכן, אני, אבי אינסטלציה בחרתי לתת לכם כמה סימנים שיעזרו לכם להבין האם מדובר על איש מקצוע מתאים לביצוע המשימה:

  1. המלצות: ללא כל ספק המלצות על איש מקצוע שכבר נתן מענה למי מהחברים והמכרים שלכם בעבר יכולות להועיל ולתת לכם מידע יעיל שיעזור לכם לבחור את אותו איש המקצוע. שימו לב כי אתם לא הולכים שולל אחרי אלו שנותנים המלצות מטעמו של איש המקצוע כי אם בהמלצות אותנטיות הניתנות מכל הלב.
  2. שאלו שאלות: לקוחות רבים חוששים לעמת את איש המקצוע כאשר הם בעצמם לא בקיאים בנושא. אבל זיכרו כי איש מקצוע מעולה יוכל לתת לכם תשובות לכל נושא בסבלנות מה שיכול לתת לכם את התחושה כי אתם תחת ידיים טובות.

אני כאן לכל שאלה.

מנעל ומפתח אייקון חץ
דילוג לתוכן