כל מה שצריך לדעת על שירותי ביובית

מי מאיתנו לא נתקל במהלך חייו, לפחות פעם אחת במשאית הגדולה הזו שנראית כמו כבאית, רק שהצינור שמחובר אליה במקום להוציא מים בלחץ גבוה, שואב את המים בלחץ גבוה? כולנו מכירים את הביוביות אשר נמצאות ברחבי הערים ומנקות את קווי הביוב הסוררים, בהם מצטברת פסולת וזבל של אלפי אנשים מידי יום ביומו. שירותי ביובית ניתנים על ידי חברות אינסטלציה אשר מובילות ומתמחות בתחום של שאיבת מים ופסולת. שירותי ביובית ניתנים במקרים בהם יש מאגר מים עומדים מסיבות כאילו או אחרות (דבר אשר קורה הרבה בחודשי החורף), כאשר יש סתימות בקווי ביוב וכאשר ישנן בעיות במערכת האינסטלציה אשר מעכבות את זרימת המים בצינורות. מתי אפשר לדעת שאנו זקוקים לשירותי ביובית? את התשובה לכך, אך ורק אנשי מקצוע יוכלו לומר לכם וזאת לאחר בדיקת כל מקרה לגופו. חברת אבי אינסטלציה מספקת שירות של ביובית לכל מטרה. אבי אינסטלציה מאתר את הבעיה המערכת האינסטלציה ומחליט אם יש צורך או אין צורך בשירות של ביובית.

אבי אינסטלציה - שירותי ביובית

מהם שירותי ביובית מקצועיים?

שירותי ביובית מקצועיים נותנים מענה במספר מישורים. בראש ובראשונה יש צורך באיתור הבעיה – בין אם מדובר בסתימה, פיצוץ בצינור, פסולת שנאגרה, או ריחות רעים שעולים מהביוב ללא סיבה נגלית לעין, יש צורך בבדיקה מעמיקה של איש מקצוע מתחום האינסטלציה. חברת אבי אינסטלציה מספקת שירותים נרחבים בתחום זה, ביניהם: שאיבת ביוב, צילום קווי ביוב, החלפת צנרת ביוב וכמו כן החברה מספקת שירות במקרה שיש צורך בביצוע של שאיבת הצפות. לאחר שהחברה מאתרת את הבעיה, תינתן החלטה כיצד יראה הפתרון. פעמים רבות במקרים בהם מדובר במערכת אינסטלציה גדולה, יהיה צורך להשתמש בביובית.

שירותי שאיבת ביוב

בשנים האחרונות הצורך בשירותי שאבית ביוב הלך וגדל, זאת משום שצפיפות האוכלוסין בעיקר בערים, הולכת וגדלה ואיתה מגיעה הפסולת שלנו, בני האדם שמצטברת הרבה יותר מבעבר. בכדי למנוע נפילות של מערכות אינסטלציה שלמות, מתבצעת שאיבת ביוב מקווי ביוב ראשיים שמכילים רבה פסולת. שאיבת ביוב על ידי שירותי ביובית, יכולה להיות גם במתכונת של מניעה וגם במתכונת של ניקיון בעת סתימה או הצפה. השאיבה מתבצעת על ידי הצמדת המשאית הייעודית אל פיר הביוב, והחדרת צינור השאיבה לתוכו. צינור השאיבה של הביובית עובד בלחץ גבוה ושואב את כל המים העכורים והפסולת אל מיכל מובנה במשאית. לאחר התהליך המשאית מרוקנת את המים והפסולת במאגרים המיועדים לכך על ידי הפעלת לחץ מים גבוה החוצה.

צילום קווי ביוב - כיצד עושים זאת?

בדרך כלל לפני שתקבלו שירותי ביובית, יגיע איש מקצוע שיבחן את מצב הביוב. ניתן לבדוק את קווי הביוב אצלכם בבית או בשכונה, על ידי החדרת מצלמה טרמית שמספקת נתונים מאוד ברורים למה שמתרחש בתוך מערכת האינסטלציה ובביוב בפרט. צילום קווי ביוב הוא הדרך היעילה ביותר לאתר נזילות, סתימות ושאר מפגעים שעלולים להיווצר מעומס ובלאי במערכת האינסטלציה. על ידי הפעלת ביובית בהחלט ניתן להיפתר מבעיות רבות כמו מים עומדים, הצפות ולכלוך שנכנע לזרם המים והצטבר בתחתית הביוב.

מתי יש צורך בביצוע החלפת צנרת ביוב

צנרת ביוב היא פרט מאוד חשוב במערכת האינסטלציה. ברוב המקרים לא נזדקק להחלפה מלאה של צנרת הביוב אלא, לאיתור מקור הנזילה ואך ורק לתיקון חלק כזה או אחר, או החלפה של חלק מסוים בלבד, אולם לעתים לאחר בדיקת מומחה, ימליצו לכם לבצע החלפת צנרת ביוב מלאה. נכון שבמקרה זה לפתע שירותי ביובית יראו לכם כאופציה מאוד חיננית ופשוטה, אך על אף הפונקציונליות הרבה שיש לביוביות, הן אינן יכולות לשחזר מערכת אינסטלציה שחוקה, וכאשר יש מערכת אינסטלציה שחוקה ופגומה – החלפתה תמנע בעיות חוזרות ונשנות של סתימות, הצפות ונזילות.

שאיבת הצפות איך עושים את זה?

הצפות עלולות להיגרם כתוצאה ממזג אוויר סוער ומערכות חורפיות כבדות ובנוסף כאשר ישנן סתימות במערכת האינסטלציה. בכדי למנוע הצפות, מומלת להזמין שירותי ביובית טרם מתחילה עונת הגשמים, לנקות את הביוב ולהכינו לקראת קבלת כמות עצומה של מים וזרמים. ובכל זאת אם לא הצלחתם למנוע את ההצפה, נסו להציל את דברי הערך שלכם ולהניחם במקומם גבוהים שהמים לא יכריעו את חייהם. הדרך היעילה והמהירה ביותר להתגבר על הצפה היא על ידי הפעלת ביובית לצורך שאיבת הצפות או על ידי שימוש במכשיר ביתי לשאיבת הצפות.

אם כך, שירותי ביובית, בהחלט עוזרים מאוד במניעת הצפות במקרים בהם ישנה מערכת אינסטלציה מעט ישנה ויש להכינה לקראת חורף קשה. כמו כן ניתן לבצע שאיבת מים ופסולת על ידי ביובית במקרים בהם עולים ריחות חזקים ורעים מהביוב ובמקרים בהם יש אבחון של איש מקצוע של סתימה. יחד עם כל הפונקציונאליות של הביובית לעתים, אין אפשרות אחרת מלבד להחליף את מערכת האינסטלציה כולה בכדי לפתור את הבעיה. חברת אבי אינסטלציה מציעה שירותי איתור ותיקון מערכות אינסטלציה, כולל שירותי ביובית מתקדמים.

שאלות ותשובות - שירותי ביובית

שירותי ביובית אינם ניתנים על ידי כל אינסטלטור. הביובית היא למעשה משאית ייעודית לשאיבת מי ביוב ומים בכלל ולא כל חברת אינסטלציה מחזיקה בציוד הנדרש לביצוע עבודות מסוג זה. בנוסף מומלץ, טרם מבצעים שאיבה של ביוב, לבדוק בעזרת מצלמה מיוחדת את הבעיות הקיימות במערכת האינסטלציה בכדי לבחון אופציות נוספות לתיקון ולאו דווקא שאיבה על ידי ביובית.

צילום של קווי ביוב מתבצע על ידי החדרת מצלמה ייחודית לפיר הביוב. קיימות מספר מצלמות בתחום של צילום קווי ביוב, חלקן משוכללות יותר וחלקן פחות. במצלמות המתקדמות ביותר ישנן פונקציות רבות להנעת המצלמה מרחוק בתנועות רבות: קדימה ואחרוה, ימינה ושמאלה, למעלה ולמטה. בנוסף מצלמות מסוימות יכולות גם לנו עשרות מטרים בתוך תעלת הביוב, לבצע תקריב ולהסתובב 360 מעלות.

לא כל הצפה של מים מצריכה להזמין שירות של ביובית, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהצפה ביתית ללא גישה לכניסת ביובית לאזור המוצף. במקרים בהם ההצפה היא ברחוב או שביוב עולה על גדותיו, ניתן להזמין שירותי ביובית ולשאוב את המים במהירות המירבית. עבור הצפות ביתיות, לרוב ינתן שירות מסוג אחר.

בדרך כלל, לאינסטלטורים אין נטייה להלחליף מערכת אינסטלציה מלאה אם אין בכך צורך ממשי. במידה וישנה בעיה אשר שבה וחוזרת פעם אחר פעם ואינה מרפה, מומלץ להתעייץ עם איש מקצוע שאולי יציע צילום של קו הביוב.

לחץ המים בעת שאיבה על ידי ביובית הינו גדול מאוד, יחד עם זאת הוא מותאם לחלוטין למערכות האינסטלציה ואינו פוגע בהן כלל.