כל מה שצריך לדעת על שאיבת הצפות

להתעורר בבוקר לסלון ששוחה בבריכה בגובה של כמה סנטימטרים זה לא נעים כלל, אך זה בהחלט מקרה שמתרחש אצל אנשים רבים אשר מערכת הניקוז אצלם בבית איננה יעילה מספיק. הצפה בבית היא בהחלט מצב לא נעים שמסב נזק כבד לרכוש ולקירות. הצפה יכולה להיגרם מפיצוץ בצינור, סתימות בדרגות שונות, נזילות שלא טופלו בזמן ואפילו גשם. בכדי להימנע ממצב של הצפה יש צורך בטיפול שוטף ובדיקות שוטפות של אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה. בכל מקרה בו יש לכם הצפה בבית, תוכלו להיעזר בשירותי אינסטלטור לשאוב את כל המים. שאיבת הצפות הינה תחום באינסטלציה שמצריך זמינות מיידית של בעלי מקצוע. חברת אבי אינסטלציה מספקת שירותים של שאיבת הצפות 24/7. אבי אינסטלציה מתמחה באיתור הגורם להצפה וכמובן בשאיבת כל המים במהירות המרבית.

שאיבת הצפות אבי אינסטלציה אינסטלטור

שאיבת הצפות – כל הגורמים להצפות והפתרונות

במידה ויש לכם הצפה בבית חשוב לטפל זאת באופן המהיר ביותר, זו הסיבה שחברת אבי אינסטלציה מטפלת בכל נושא של הצפות 24/7, שכן הצפה בתחום האינסטלציה הינה נחשבת למצב חירום. לרוב אנחנו נחווה הצפה במקרה בו ישנן סתימות ביוב. סתימות בביוב נגרמות הן ממצב של הזנחה והן ממצב של בלאי במתקני הצנרת. בכל מקרה בו ידוע לכם על כך שישנה סתימה חשוב לטפל בה במהירות האפשרית ולא לחכות למצב בו כל הביוב יעלה על גדותיו ויוביל להצפה ולנזק לרכושכם. ניתן לטפל ולמנוע מצב של הצפה על ידי שטיפת קווי ביוב בעזרת משאית ביובית אשר עובדת על לחץ גבוה ושואבת את כל הפסולת והלכלוך אשר נאגרים בבורות הביוב ועלולים לגרום לסתימה בבוא העת. שאיבת הצפות חייבת להיעשות אך ורק על ידי אנשי מקצוע מתחום האינסטלציה ואינה עניין לחובבנים.

סתימות ביוב – כיצד ניתן להימנע מכך?

אנשים רבים חושבים שסתימה בביוב היא מקרה ידוע מראש ושאין שום דרך למנוע זאת, כמובן שזו טעות. סתימות ביוב נוצרות מפסולת שאנחנו בני האדם זורקים אל האסלה, אל הכיורים בבית ואל חורי הניקוז השונים, ובהחלט ניתן למנוע אותן. הדרך הכי בטוחה למנוע סתימות הינה על ידי השלכת פסולת שאינה מתכלה אך ורק לפח – בלא יוצא מן הכלל! זה אומר שכל תחבושת היגיינית, טמפונים, מגבונים לחים ואפילו נייר סופג הם מחוץ לתחום. כמו כן ניתן לבצע ניקיון ביתי על ידי פומפה, שפיכת חומרים פותחי סתימות ואף שפיכת מים רותחים לחור הניקוז – כמובן שכל האמצעים האלו לא יבדו אם תמשיכו לזרוק לאסלה ניירות גסים שאינם אמורים להיות בביוב. במידה ובכל זאת ישנה סתימה, חשוב לפתור זאת לעומק ולא להמתין למצב בו תהיה הצפה ותזדקקו לשירותי שאיבת הצפות.

מתי יש צורך בשימוש בשירות של משאית ביובית?

פעמים רבות ישנן הצפות במערכות ביוב אזוריות. הצפות אלו נגרמות הן מכמות גשמים גדולה והן מסתימות במערכות הביוב. משאית ביובית זוהי משאית שיועדה לפתוח סתימות ולשאוב פסולת ומים ממאגרי ובורות ביוב. שאיבת הצפות על ידי משאית כזו יכולה להסתיים בכמה דקות כאשר לא מחכים לכך שהביוב יעלה על גדותיו. במידה ואתם חשובים שמערכת האינסטלציה בבעיה והביוב עלול לעלות על גדותיו, אל תהססו והזמינו שירותי שאיבת הצפות בהקדם מחברה שמתמחה בשירותי ביובית. על ידי משאבה בלחץ גבוה מערכת הניקוז תתנקה כולה והמים יוכלו לחלחל שוב ללא מפרע.

שטיפת קווי ביוב – איך עושים זאת?

שטיפת קווי ביוב נעשית על ידי אנשי מקצוע שבבעלותם משאבות ביוב העובדות על לחץ מים גבוה. מטרת השטיפה הינה, לשאוב את כל הפסולת שנאגרה והמים העכורים, ולאחר מכן לנקות את הלכלוך שהצטבר בדפנות הצינורות של מערכת האינסטלציה על ידי התזת מים בלחץ גבוה. שטיפת קווי ביוב מאוד מומלצת למערכות אינסטלציה עסוקות במיוחד ובפרט בחודשי הגשמים כאשר מים רבים יותר נכנסים לצינורות ועלולים לגרום להצפות. במידה וקיים חשש למצב של הצפה מומלץ לבצע שאיבה על ידי משאבת ביוב טרם תגיעו למצב שתזדקקו לביצוע שאיבת הצפות. חשוב לומר כי לא כל אנשי המקצוע מחזיקים בציוד הנדרש בכדי לבצע עבודות של ניקוי ושטיפת קווי ביוב או שאיבת הצפות, ויש לברר זאת עם האינסטלטור שלכם טרם הוא מגיע לבצע את העבודה.

לסיכום

החשיבות של שמירה על מערכת האינסטלציה הינה גדולה מאוד ויכולה למנוע מקרים של סתימות קשות שעלולות להוביל אף להצפות. נסו ככל האפשר לשמור על הצנרת שלכם נקייה ולא לשפוך בחורי הניקוז דברים כמו חול, מזון וניירות גסים. במידה ועולה חשד כי ישנה סתימה, נסו לפתוח אותה בעזרת פותח סתימות או פומפה, אם הסתימה חוזרת שוב ושוב סביר להניח כי תזדקקו לשירותי ניקיון של מערכת האינסטלציה – אל תתמהמהו והזמינו אינסטלטור במהרה. חברת אבי אינסטלציה מספקת שירותי שאיבת הצפות, שטיפת קווי ביוב, צילום קווי ביוב, החלפת צנרת ביוב ואיתור סתימות ומחזיקה במיטב הציוד החדשני ביותר לביצוע כל עבודות האינסטלציה.

שאלות ותשובות - שאיבת הצפות

קיימות סיבות רבות לכך שישנן הצפות, כאשר אחת הסיבות המרכזיות הינה – ביוב שעולה על גדותיו. הסיבה לכך שביוב עולה על גדותיו הינה הצטברות של לכלוך בתחתית ובדפנות של הצינורות. בכדי להימנע מכך ומצורך בשאיבת הצפות בהמשך, אפשר לבצע שטיפת קווי ביוב מידי שנה על ידי אנשי מקצוע וכמובן להימנע מזריקת פסולת כבדה לכיורים ולאסלה בבית.

במידה וישנה הצפה בביתכם התקשו במהירות לחברה אשר מספקת שירותי שאיבת הצפות. כמובן שכאשר יש לכם הצפה הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לגרוף את המים החוצה כמה שיותר מהר וזה מעולה! אך רצוי להתקשר במקביל לשירותי אינסטלטור המתמחה בשאיבת הצפות אשר עובד 24/7 ויכול להגיע עם משאבת מים ביתית לשאוב עבורכם את כל המים מהבית במהירות הגבוהה ביותר.

אם וכאשר אתם מריחים ריח של ביוב אשר עולה אל ביתכם, סביר להניח כי ישנה אי שם סתימה שאינה גלויה עדיין לעין. ביוב אשר עולה על גדותיו הינו מפגע בריאותי קשה מאוד ולא כדאי לחכות עם זה לרגע האחרון. במידה ועולים בכם חשדות כי ישנה סתימה בביוב, הזמינו שירותי שטיפת ביוב. ניתן להחדיר משאבה מיוחדת לתוך בור הביוב ולשאוב בלחץ גבוה, הן את הפסולת והן את המים העכורים והלכלוך שהצטבר בדפנות הצינורות.

במידה ועולה ריח רע מהביוב של ביתכם, מומלץ מאוד לבצע בדיקת תקינות. על ידי החדרת מצלמת ביוב ניתן לאתר את מקור הבעיה במהירות, לפתור אותה ולמנוע הן נזקים בריאותיים אשר נגרמים משאיפת אוויר מזוהם באזור בו הביוב נמצא, והן למנוע נזק גדול יותר למערכת האינסטלציה בעתיד.

משאית ביובית הינה משאית ייעודית לשאיבת מים, שאיבת הצפות ופסולת מבורות ביוב. אל המשאית מחובר צינור מיוחד וגדול שמוחדר אל הביוב ושואב את כל הלכלוך בלחץ גבוה. בנוסף הוא עובד לכיוון ההפוך כאשר הוא מוציא מים בלחץ גבוה ויכול לנקות את דפנות צינורות מערכת האינסטלציה.

דילוג לתוכן