שאיבת ביוב – שומרים על הבריאות ועל מערכת ביוב תקינה

אחד המפגעים הבריאותיים הגדולים ביותר שקיימים הינו הביוב. הביוב אליו מגיעה כל הפסולת שלנו עלול להוות בעיה גדולה מאוד כאשר אינו מטופל באופן שוטף. ברוב הפעמים אנו נחשפים לכך שקיימת בעיה רק לאחר שמתחילים לצוץ ריחות רעים של ביוב, ואנו מסיקים כי הביוב עולה על גדותיו. בכדי להימנע מכך יש צורך בביצוע שאיבת ביוב מידי כמה חודשים. שאיבת ביוב היא למעשה הטיפול העמוק ביותר שניתן לעשות לתעלת שופכין, והיא מבוצעת על ידי רכב ייעודי לשאיבת מים. חברת אבי אינסטלציה מבצעת עבודת שאיבות ביוב על ידי רכבים ייעודיים לכל מטרה. אבי אינסטלציה מתמחה בפתיחת סתימות ביוב ושאיבת מים במידת הצורך.

שאיבת ביוב אבי אינסטלציה אינסטלטור

אילו שירותים ישנם בקטגוריה של שאיבת ביוב?

כולנו מכירים את הריח הנוראי שעולה לאוויר כאשר הביוב עולה על גדותיו, ריח שלחלוטין מפיח תחושה של מחדל בריאותי ושחשוב לטפל בו בהקדם וללא כל דיחוי. הריח שעולה מביוב לקוי הוא לחלוטין סימן אזהרה שורה לנו כי יש לבצע טיפול יסודי בביוב שלנו. חברת אבי אינסטלציה מספקת את כל שירותי הביוב בקיימים ובהתאם לבעיה מספקת את הפתרון היעיל ביותר. בין השירותים הניתנים על ידי אינסטלטור מקצועי תוכלו לקבל: שאיבת ביוב על ידי משאבות ביוב, תיקון משאבות ביוב וכמו כן ניתן לקבל שירות של שאיבת בורות ביוב.

משאבות ביוב – כלי העבודה היעיל ביותר לשמירת צנרת תקינה

משאבות ביוב הן אחד הכלים השימושיים ביותר עבור אינסטלטורים ואנשי מקצוע מתחום האינסטלציה ומתחום שירותי ביובית. כיום ניתן לרכוש משאבות ביוב לשימוש ביתי, אולם זה לא משתלם במיוחד, שכן השימוש בהן נעשה לרוב במקרים נקודתיים שיש צורך בשאיבת פסולת ומים מקווי ביוב מרכזיים. במידה והנכם זקוקים לשירות של שאיבת ביוב, מוטב כי תזמינו איש מקצוע אשר יגיע אליכם עם משאבת ביוב לבצע את העבודה מאשר תעשו זאת בעצמכם. משאבות הביוב משמשות את אנשי המקצוע בשתי דרכים מרכזיות, האחת הינה שאיבת הביוב והשנייה היא דווקא בהזרמת שופכין בלחץ גבוה.

תיקון משאבות ביוב

על אף הפונקציונאליות המרובה שיש במשאבות הביוב, באותה מידה הן גם נזקקות פעמים רבות לתיקון. מכיוון שמשאבת ביוב עובדת על לחץ גבוה, לעתים קרובות ישנן תקלות במכשירים הללו, בעיקר באלו הביתיים, אולם גם במשאבות התעשיות עלולות להיות תקלות. כאשר ישנה תקלה במשאבת ביוב, אין צורך להילחץ, בהחלט ניתן לתקן אותה ולא לרכוש מייד חדשה. תיקון משאבות ביוב נעשה על ידי אינסטלטור מוסמך. משאבות ביוב הן בהחלט כלי שימושי בותר בתחום האינסטלציה, שאיבת ביוב שומרת על מערכת האינסטלציה ויעילותה. כאשר אתם זקוקים לשירותי תיקון משאבות ביוב, מוטב כי תשתמשו אך ורק באיש מקצוע המתמחה בתיקון משאבות ביוב.

שאיבת בורות ביוב – מנקים את הביוב אחת ולתמיד

אנשים רבים חושבים שמערכת אינסטלציה תעבוד לנצח גם אם לא יטפלו בה באופן שוטף. זו בהחלט טעות! מערכת האינסטלציה ובפרט הביוב, זוהי מערכת אשר סופגת את כמות הלכלוך הגדולה ביותר מכל המערכות שאנחנו מכירים בחיינו. נסו שבוע אחד לאגור את כל הזבל שאתם זורקים לכיור ולאסלה במקום אחד ואז תבינו עד כמה המערכת הזו חייבת להיות חזקה ויעילה. אחת הדרכים לשמור את המערכת הזאת תקינה היא על ידי שאיבת בורות ביוב שלה. לכל מערכת אינסטלציה ישנו בור ביוב אליו מגיעים כל מי השופכין, הפסולת והלכלוך. כאשר הפסולת נאגרת ומצטבר בבור הביוב לכלוך שמעכב את זרימת המים, מוכרחים לבצע שאיבת ביוב. שאיבת בורות ביוב, מתבצעת בעזרת משאבה מיוחדת העובדת בלחץ גבוה ושואבת הן את המים המזוהמים והן את הפסולת שנאגרה. לרוב מבוצעת העבודה על ידי משאבה המוצמדת לכלי רכב ייעודי לשאיבת מים.

לסיכום

לכאורה, נדמה כי הביוב יכול לספוג כל דבר שנזרוק אליו, אך כמובן שבפועל זה כלל וכלל לא כך ובכדי לשמור על יעילותה של מערכת האינסטלציה ועל הפונקציונאליות שלה, חשוב לבצע טיפולים באופן שוטף. הטיפול היעיל והאינטנסיבי ביותר לניקוי מערכות באינסטלציה הינו – שאיבת ביוב, שהיא למעשה טיפול העשרת אלפים של מערכת האינסטלציה שלכם. חברת אבי באינסטלציה מספקת שירותי שאיבת ביוב, שאיבת הצפות, החלפת צנרת ביוב, צילום קווי ביוב ושירותי אינסטלציה רחבים אחרים.

שאלות ותשובות

ריח חריף של ביוב לעולם אינו מגיע ללא סיבה, תמיד יש לכך סיבה. הסיבה יכולה להיות כי ישנה סתימה והביוב עולה על גדותיו, הצטברות פסולת שאינה מתכלה או אפילו חומרים בעלי ריח רע שנשפכו לתעלות הביוב ממקורות שונים. בין אם הסיבה הינה סתימה או לא, יש צורך לטפל בכך באופן מיידי. ריח רע אשר עולה מביוב מעיד בהכרח על בעיה במערכת האינסטלציה. יש להזמין איש מקצוע שיאתר את הגורם לריח הרע ויפתור את הבעיה אם זה על ידי פתיחת סתימות או עם שאיבת ביוב. חשוב לזכור שהריח הרע הוא מפגע בריאותי ולא לגרור את הבעיה זמן ממושך.

לרוב משאבות הביוב ישנן 2 פונקציות האחת היא שאיבת ביוב והשנייה הזרמה – 2 הפונקציות עובדות על לחץ גבוה של אוויר ומשמשות למטרות שונות. ברוב המקרים משאבות ביוב משמשים אינסטלטורים לשאוב פסולת ומים מזוהמים מבור השופכין ותעלות הביוב. יחד עם זאת ישנו גם צורך לחלץ את המים מהמיכל שאוגר אותם וגם זה נעשה בעזרת המשאבה אשר מזרימה החוצה את כל הפסולת שנאגרה.

משאבת ביוב אינה מיועדת לשימוש ביתי, אולם בהחלט ישנה אפשרות להשתמש בה לצרכים מסוימים. במידה ואין את המיומנות והידע הנדרשים להפעלתה ולפונקציות להן היא נועדה מומלץ להשאיר את העבודה אך ורק למקצוענים. בנוסף השימוש הפרטי במשאבת ביוב בדרך כלל אינו דבר שיגרתי, לכן רכישת משאבה כזו לצורך שאיבת ביוב ביתי איננה צעד משתלם כלכלית ברוב המקרים.

ביוב הוא דבר מזוהם. לא ניתן למנוע זאת. עם זאת בהחלט ניתן לשמור על הביוב יעיל. אחת הדרכים לייצר סתימה בביוב היא על ידי זריקת ניירות גסים, מגבונים לחים, תחבושות היגייניות אל תוך האסלה ויש להימנע מכך תמיד. דבר נוסף שמאיץ סתימות במערכת האינסטלציה הינם חומרים אבקתיים כגון – חול, קפה שחור וסיד. על כל אלו הוסיפו שמן לאחר בישול ששוחק מערכות אינסטלציה ומקצר את חייהן בשנים. יחד עם זאת ישנן דרכים לשמור על הביוב על ידי שפיכת חומרי חיטוי מידי מספר חודשים, שימוש בפומפה לפתיחת סתימות נקודתיות או לצורכי ניקיון ואף שפיכת מים רותחים לחור הניקוז מידי כמה חודשים יכול לעזור מאוד.

שאיבת ביוב דורשת הן ציוד ייעודי, הן אמצעים לאגור את הפסולת והן מיומנות וניסיון, בשום אופן לא מומלץ לבצע זאת אם אינכם אינסטלטורים מוסמכים. אם וכאשר אתם זקוקים לשירות של שאיבת ביוב, הזמינו חברת אינסטלציה אשר מתמחה בטיפולי אינסטלציה מסוג זה.