כל המידע על החלפת צנרת ביוב

מערכת אינסטלציה תקינה, הינה הבסיס לחיים שקטים בבית. כאשר מערכת האינסטלציה עובדת כראוי אנחנו כמעט ולא ניחשף למקרים של סתימות או נזילות וכמובן שהצפות יהיו מחוץ לתחום. החשיבות של שמירה על הצנרת שתעבוד כראוי הינה שוות ערך לחשיבות שיהיה חשמל שאינו תקול בבית. ממש כפי שחשוב לנו ששום מכשיר חשמלי לא יעשה לנו קצר ויוריד את השלטר, כך גם ישנה חשיבות לשמור על מערכת הביוב תקינה – הן בשביל הביטחון שלנו והן בשביל איכות החיים שלנו. במידה וישנן בעיות אשר חוזרות שוב ושוב כמו סתימה ונזילות, יש צורך לבדוק את מערכת האינסטלציה ולעיתים אף לבצע החלפת צנרת ביוב באופן מלא. אבי אינסטלציה, חברת אינסטלציה מקצועית, מבצעת בדיקות יסודיות של מערכות ביוב. חברת אבי אינסטלציה מתמחה הן באיתור מקור הבעיה והן בתיקון או החלפת צנרת ביוב מלאה במקרה הצורך.

החלפת צנרת ביוב אבי אינסטלציה אינסטלטור

מתי יש לבצע החלפת צנרת ביוב?

במידה ויש לכם בעיה במערכת האינסטלציה ואינכם מצליחים לאתר את המוקד ממנה היא מגיעה, חשוב להזמין איש מקצוע. חברת אבי אינסטלציה מבצעת את כל התיקונים במסגרת עבודות אינסטלציה ושירותי ביובית ואם יש צורך אף מבצעת החלפת צנרת ביוב באופן מלא. בכדי לברר אם יש לכם צורך בביצוע של תיקון צנרת ביוב או בהחלפת צנרת ביוב, יש צורך בשירותים מקצועיים ולעתים אף בציוד מורכב כמו משאבות ומצלמות ביוב לאיתור ופתירה של הבעיה. לרוב צנרת ביוב זקוקה להחלפה מלאה כאשר ישנם צינור ביוב או צינורות ביוב ספורים שחוקים יתר על המידה ושכבר בלתי אפשרי לתקנם. במקרים כאלו במקום תיקון צנרת ביוב מחליפים את כולה.

צינור ביוב – מתי כדאי להחליף?

קיימים מספר מקרים בהם ראוי להחליף את צינור הביוב ובהם תיקון שלו יחשב לכיבוי שריפה או בשפת האינסטלטורים – סתימת חורים. במידה וישנן נזילות חוזרות ונשנות בבית ככל הנראה ישנו צינור שיש צורך להחליפו. צינור תקול הוא צינור אשר סתימה שלו תהווה פתרון זמני בלבד וזה רק עניין של זמן עד אשר שוב יהיה פיצוץ או נזילה. יחד עם זאת החלפת צנרת ביוב היא בהחלט פעולה מורכבת וכל עוד יש צינור ביוב שניתן לתקן ושאינו שחוק מידי, מוטב לבצע תיקון שלו. במקרים בהם הצינור בלוי ועל סף התפרקות, תיקון שלו לא יעזור ויש להחליפו.

מתי כדאי להחליף צנרת ביוב שלמה?

אם וכאשר ישנה בעיה כגון נזילה או סתימה שחוזרות על עצמן, יש צורך באיתור מעמיק של הבעיה. כיום, ישנן אפשרויות מרובות לבדיקת תקינות של צנרת הביוב, כאשר הדרך המתקדמת והמדויקת ביותר, הינה על ידי צילום של קו הביוב בעזרת מצלמת ביוב. צילום קו ביוב מתבצע על ידי חברות אינסטלציה המתמחות באיתור נזילות וסתימות. במידה והזמנתם איש מקצוע שיבצע צילום של צנרת ביוב, הוא יוכל לפענח את התוצאות הצילום והבדיקה ולהחליט האם ניתן לבצע תיקון נקודתי או אזי, יש צורך בביצוע החלפת צנרת ביוב שלמה.

תיקון צנרת ביוב

על אף כל האמור לעיל, ישנם מקרים בהם אין צורך בהחלפת כל הצנרת ותיקון נקודתי יכול לעזור ולפתור את הבעיה. יש לזכור שביצוע החלפת צנרת ביוב זו עבודה מורכבת, אשר מלווה בהוצאת רצפות, שבירת קירות ועוד עבודות נלוות אשר מסבות נזק לבית ודורשות הרבה זמן ובעיקר הבנה שהחיים שלכם יעמדו קצת לכמה ימים ד תסתיימנה העבודות. אינסטלטורים תמיד יעדיפו לבצע תיקון צנרת ביוב ולא החלפה. יחד עם זאת אינסטלטור מקצועי והעל ניסיון רב, יניח בפני הלקוח את שתי האופציות ויתן ללקוח להחליט מה הוא מעדיף.

לסיכום

אם כן, החלפת צנרת ביוב, הינה פעולה פולשנית. בכדי להחליף את כל מערכת האינסטלציה יש צורך בשבירה של קירות או רצפות – אין כל דרך אחרת לעשות זאת ללא לכלוך ובלגן. זו הסיבה שטרם אתם מחליטים להחליף את כל הצנרת בבית כדאי לפנות לחברה מקצוענית המתמחה בהחלפת צנרת ביוב וכמו כן באיתור בעיות ומתן דוח על מצב מערכת האינסטלציה. לאחר שמתבצע צילום של קו הביוב, ניתן לאמוד את הנזק ולהחליט על טיפול ראוי עבור הבעיה שיש לכם. במידה והבעיה איננה מצריכה החלפה של כל מערכת האינסטלציה וניתן לפתור אותה על ידי תיקון בלבד,  אין ספק שזה עדיף, יחד עם זאת מערכת אינסטלציה רקובה שלא תוחלף עלולה ברבות הימים לעלות לכם ביוקר- בהצפות, סתימות ונזילות. חברת אבי אינסטלציה מספקת שירותי צילום קווי ביוב, החלפת צנרת ביוב, שאיבת ביוב ועוד ותשמח לעזור לכם להחליט איך לתקן כל בעיה בצנרת.

שאלות ותשובות - החלפת צנרת ביוב

ברוב המקרים כאשר אתם נתקלים בבעיה בצנרת של הבית כמו סתימה או נזילה, תזמינו איש מקצוע – אינסטלטור, והוא יתקן את הבעיה. במידה וישנה בעיה שחוזרת על עצמה, מוטב כי תספרו על כך לאינסטלטור. אינסטלטור מקצועי יציע לכם בדיקה מעמיקה של כל מערכת האינסטלציה ויבין האם יש צורך בהחלפת צנרת ביוב. הבדיקה נעשית על ידי מצלמת ביוב. פענוח תוצאות הבדיקה יכריע אם ניתן לבצע תיקון או שמא יש להחליף את כל מערכת האינסטלציה בבית.

סתימה היא מצב בו נאגרת פסולת בתעלות הביוב ובצנרת. ישנן דרגות שונות של סתימות. כאשר אתם דואגים לתחזוקה שוטפת של מערכת הביוב, סביר להניח כי לא תזדקקו להחלפת צנרת ביוב כולה. יחד עם זאת, רוב האנשים אינם מודעים למה מתרחש להם בצנרת של הבית ומערכות האינסטלציה נשחקות עם השנים. במידה וישנה סתימה אשר חוזרת על עצמה, חשוב לבצע בדיקה מקיפה שתאבחן את הסיבה לסתימה. אך ורק לאחר בדיקה מקיפה ניתן להחליט אם להחליף או רק לתקן.

כאשר יש מצב של פיצוץ בצינור, חשוב מוד להזמין איש מקצוע שיבדוק את מצב הצינור, פעמים רבות ישנה אפשרות לתקן את החלק הסורר בצינור ולהמשיך הלאה, אולם לעתים יש צורך בהחלפת צנרת ביוב או אפילו במקרים חמורים יותר את מערכת האינסטלציה כולה. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה בהחלפת צנרת.

במקרים בהם יש לכם בעיות בצנרת אשר מצריכות החלפה של חלקים או את מערכת האינסטלציה כולה, יש צורך בגישה לצנרת. בכדי להגיע אל הצנרת פעמים רבות צריך לשלוף מספר מרצפות, או אפילו לשבור קירות במקרים בהם ישנו קיר המחפה על הצינור. ככל שאינסטלטור יהיה מקצועי יותר ובעל ניסיון רב יותר, כך תהיה בידיו המיומנות לייצר גישה בלי לשבור הרבה קירות ורצפות ולכם יהיה נזק פחות קשה בבית.

בדי לשמור על הצנרת שלכם חלקה למעברים, מומלץ מפעם לפעם לשפוך אל חורי הניקוז מים רותחים. שפיכה של 2 ליטר מים רותחים פעם בחודש אל חורי הניקוז בכיורים בביתכם יעזרו לליכלוך אשר נצמד לדפנות הצינורות להישטף מהם.

דילוג לתוכן