גילוי נזילות

גילוי נזילות והצעד הראשון בדרך לטיפול מלא

אני, אבי אינסטלציה, עובד כבר שנים ארוכות בתחום. כמו כל אינסטלטור מקצועי גם אני פיתחתי לאורך השנים ידע והתמחות אשר הפכו דווקא את השלבים הראשונים של ביצוע העבודה, את שלבי הבדיקה לחשובים באופן מיוחד. רבים טועים לחשוב כי גילוי נזילות זו פעולה קלה, פשוטה, עבורה לא נדרש הרבה מאמץ. אבל האמת היא שדווקא הפעולה בדמות גילוי נזילות היא הפעולה החשובה יותר, זו שצריכה להעסיק את אנשי המקצוע כאשר הם ניגשים לפתור כל בעיה.

גילוי נזילות זו עבודה מורכבת ואותה אנחנו מחלקים לשני סוגים של בדיקה:

גילוי נזילות גלויות: כלומר, נזילות המתרחשות לא פעם בחיבורים של הברזים מתחת לכיור, במטבח ובחדר הרחצה. גילוי נזילות גלויות יכול להיות כאשר אתם רואים מקווה מים בנקודה בה לא אמורים להיקוות מים. במקרה הזה , עליו לא נרחיב שכן מדובר בסך הכל במקרה פשוט, גילוי נזילות יכול אפילו להיעשות על ידיכם וכל מה שהוא מצריך הוא ליצור קשר עם איש מקצוע, אינסטלטור מקצועי, שיאפשר לכם לקבל את המענה הטוב ביותר ולהגיע לסיום ולתיקון מלא של התקלה באופן הטוב ביותר.

גילוי נזילות סמויות: כאן אנחנו מגיעים לתחום מורכב יותר בעולם האינסטלציה. הנקודה אליה יש להתייחס כאן נוגעת כמובן לעובדה כי כל בית ובניין בישראל למעשה יושבים על תשתיות מוקדמות. איתור כל סוגי הנזילות מתייחס לאיתור של נזילות המתרחשות לא פעם מעבר לקיר. אולי בעומק האדמה, היכן שזורם הביוב של הבית, אולי בנקודה אחרת במרחב המחיה. גילוי נזילות סמויות הוא קריטי שכן, לא פעם, כאשר בעלי בית חושדים בקיומה של נזילה, הם עלולים להביא לפירוק של קיר שלם רגע לפני שהם מבינים כי הנזילה מתרחשת בנקודה אחרת וההרס הדרמטי היה לשוא. אני, אבי אינסטלציה, רוצה להציג בפניכם אופנים חדשים ומתקדמים עבור איתור כל סוגי הנזילות, על מנת להביא לתיקון מהיר ואיכותי של כל התקלות על הצד הטוב ביותר.

ללא הקדמות נוספות, בואו ניגש וניכנס לעובי הקורה.

מתי ניגש לבצע פעולות הקשורות לתחום של גילוי נזילות

גילוי נזילות זו כמובן לא פעולה אותה נבצע בכל פעם. הרי במקרה של נזילה גלויה למשל, אין שום צורך בביצוע של גילוי נזילות יזום. הפעולה הזו מתרחשת למעשה רק כאשר מתרחשת נזילה מעבר לקיר, בנקודה בה אנחנו לא יכולים להיות בטוחים כי אכן מתרחשת בכלל נזילה. בכל זאת, אני, אבי אינסטלציה, החלטתי לתת לכם כמה סימנים לכך שיש אולי נזילה המחייבת בדיקה מקיפה שתברר האם מדובר על תהליך אותו יש ליישם של גילוי נזילות:

  • מקרים בהם יש סימנים כהים על הקירות ותחושה לחה ביד כאשר עוברים על הנקודה הזו עם קצות האצבעות: בדרך כלל הדבר יצביע על קיומה של נזילה מוסוות ממש מעברו השני של הקיר. אגב, אולי זה המקום לציין כי במקרים של איתור נזילה בשירותים, מיד נבחן כתמים כהים הממוקמים בצד הקרוב לשירותים. מה שעלול להיות מבלבל במקרה של איתור נזילה בשירותים הצמודים בדרך כלל לאמבטיה המעלה חשד מידי גם כן.
  • מקרים בהם אתם מזהים ריח רע: הדבר נכון עבור איתור נזילה בשירותים אבל הוא נכון גם עבור גילוי נזילות בכל נקודה אחרת בבית. אתם לא אמורים להריח ריח רע. זה לא דבר טבעי וסימנים של זה מאותתים לנו למעשה כי משהו לא עובד כנדרש. במידה רבה מדובר על הרגע בו נכון לקרוא לאיש מקצוע שיסייע לכם לגלות את מקור הבעיה.
  • כאשר אתם רואים דברים משונים בחשבון המים שלכם: במדינת ישראל מחיר המים משתלם בסך הכול. אין סיבות רבות לכך שיעלה לכם כסף רב לשלם חשבון מים. אם אתם רואים סימנים ליציאות חריגות של מים שאתם לא יודעים להצביע על מקורן, ככל הנראה מדובר על מקרה בו אתם צריכים לקרוא לאיש מקצוע שיבצע עבורכם גילוי נזילות כנדרש.

למה כל כך חשוב לבצע את הפעולות הנדרשות בזמן

הסיבה בגינה יש לבצע פעולה של גילוי נזילות בזמן קשורה בעיקר לכך שבמקרה בו הגילוי לא נעשה בזמן הבעיה עלולה להפוך חמורה עם הזמן מה שבפועל יביא להיווצרות של כשלים בעלי מעמד מורכב יותר מאלו שהיו לפני כן. לכן, ההמלצה היא לא לוותר על גילוי נזילות בהקדם האפשרי, אלא לקרוא לאיש מקצוע בזמן שיעזור לכם להתמודד עם הבעיה על הצד הטוב ביותר.

מה עושה איש מקצוע בתהליך של גילוי נזילות

ישנן שתי דרכים מרכזיות לבצע גילוי נזילות שלא באופן גלוי לעין.

הדרך הראשונה היא על ידי שימוש במצלמה טרמית:  כלומר, במצלמה המצליחה לייצר תמונה כתוצאה מבירור של מידת החום והקור היחסיים בתוך הקיר. כך אנחנו יכולים להבין בדיוק היכן התקלה נמצאת בלי לבצע פעולות פולשניות שבסופו של יום מביאות בין היתר להריסה של הקיר.

הדרך השנייה היא על ידי בירור של תרכובת הגז: לעיתים התקלה נמצאת במקום כל כך נמוך ונסתר מעין עד שהדרך היחיד לפתור את הבעיה היא להחדיר גלאי מיוחד, ייעודי לצורך הבדיקה הזו ולברר מה תרכובת הגז בתוך המערכת. בנקודה בה יש נזילה תרכובת הגז תהיה שונה, באופן הזה יוכל מי שעוסק בתחום, גלאי נזילות מקצועי לתת תשובה חד משמעית לגבי מיקומה של הנזילה.

מדוע חשוב לשכור אנשי מקצוע מנוסים המוכשרים לדבר

 לכך יש שתי סיבות. הסיבה הראשונה היא שמדובר על עבודה שבסופו של דבר, כאשר היא נעשית על הצד הטוב שלה יכולה להביא לחיסכון משמעותי בצורת העבודה. שכן, איש המקצוע לא צריך לפרק קיר שלם על מנת לאתר נזילה בנקודה אזוטרית על הקיר. כך שהעבודה נעשית באופן טוב וממוקד.

הסיבה השניה בגינה חשוב לשכור אנשי מקצוע מנוסים לתפקיד היא שכאשר רוצים לתבוע את הביטוח בגלל תקלות כאלו ואחרות המתרחשות בבית, גילוי נזילות של איש מקצוע יכול לשמש בתור מסמך רשמי בו אתם יכולים להראות את המצב כמו שהוא. כך יהיה לכם קל יותר לקבל את המגיע לכם בסופו של דבר.

זה הזמן שלכם להשמיע קול

אני, אבי אינסטלציה, מאמין כי התפקיד שלי בתור אינסטלטור מקצועי הוא לעזור לאנשים רבים, לקוחות בכל הארץ, להרגיש יותר טוב. אין כל ספק כי התמודדות עם תקלות שונות עלולה לא פעם להתברר בתור התמודדות מאתגרת במובנים רבים.

לכן, חשוב לי כל כך לשמור על דלת פתוחה עבור כולם. אני נמצא כאן כדי לעזור לכם לעבור את התהליך כמו שצריך, באופן כזה שיעזור לכם להרגיש בנוח ולעבור את המסלול לפתרון הבעיה בשלום.

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר במהירות המרבית על מנת שנוכל עוד היום להתייחס לבעיה שלכם בכובד ראש ולהבהיר לפתרונה המלא במהירות.

דילוג לתוכן