אינסטלטור חירום

הדרך למצוא אינסטלטור חירום שיתן מענה לצרכים שלכם

מערכות האינסטלציה מעטרות את התשתיות של כל בית או דירה בישראל. אני, אבי אינסטלציה רק יכול להעיד על המורכבות של המערכת הזו שעבור משתמש הקצה אין פשוטה ממנה. בסופו של דבר, כאשר אתם ניגשים לשים מים בכוס, אתם לא חושבים על הדרך הארוכה אותה עברו המים בדרך אל הכוס שלכם.

משום שמערכות האינסטלציה הן לא מערכות פשוטות ולאור העובדה כי תקלות עלולות להתרחש בכל רגע ללא כל הודעה מוקדמת, הרי ששירותים של אינסטלטור חירום הם דבר מובן מאליו. אלא שלא פעם, מתוך הלחץ והתסכול אותו מפגינים הלקוחות, לא פעם אני, אבי אינסטלציה יכול לראות כיצד הבחירה באותו אינסטלטור חירום נעשית בצורה הפחות טובה מכולן. אני יכול לראות איך הלחץ מוציא אנשים מדעתם ומוביל אותם שוב ושוב לבצע בחירות לא טובות ולא נכונות עבורם.

במאמר הבא אנסה לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעזור לאותו אינסטלטור חירום בעבודה שלו, יסבירו קצת מה התפקיד של אינסטלטור חירום ואלו תקלות הוא יכול לפתור לעומת תקלות שהתיקון שלהן אורך זמן רב יותר. אל תשכחו כי בסופו של דבר מטרת העל היא שתוכלו לחזור להיעזר בתשתיות המקיפות את הבית שלכם ללא כל חשש. במידה ואותו אינסטלטור חירום לא מבצע את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר, אתם אולי תמצאו את עצמכם עם שירות שניתן לכם מיד, אבל לא כזה שיפתור אתכם מהשיחה הקבועה לאותו אינסטלטור חירום בכל פעם מחדש.

מה התקלות הנפוצות בעולם האינסטלציה?

בגדול, אינסטלטור חירום הוא מי שמזמינים אותו כאשר מתרחש אחד משני מקרים בגדול:

  1. כאשר נוצרת נזילה: כתוצאה מסדק באחד הצינורות שמרכיבים את מערכת האינסטלציה. הסדק יכול לנסוע כתוצאה מחיבור לקוי אותו ביצע עובד זה או אחר בשלב כלשהו לאורך שנות חייו של הבניין או הבית עליו אנחנו מדברים. סדק גם יכול להיות כתוצאה ממזיק שנגס בצינור והותיר אותו פגוע.
  2. כאשר יש סתימה: סתימה יכולה להיות סתימה פשוטה, כזו שמופיעה מתחת לכיור באמבטיה או בשירותים. סתימה יכולה להיות אירוע מורכב בהרבה, סתימה יכולה להופיע גם בביוב ולהפריע למהלך הזרימה הטבעית של הפסולת המימית שיוצאת מהבניין.

בדרך כלל, הקריאה לאותו אינסטלטור חירום תנבע מהידרדרות של תקלה קודמת שהפכה לאורך הזמן למשהו שאי אפשר להתעלם ממנו. אולי משום שהתקלה מפריעה למהלך החיים התקין והשיגרה בבית אולי משום שהפגיעה במערכת הצינורות הובילה לפגיעה במערכת אחרת, בין אם מדובר על מערכת החשמל או על כל מערכת אחרת מה שכמובן מוביל לקריאה עבור שירותי חירום של אינסטלטור חירום.

מה ההבדל בין אינסטלטור חירום לאינסטלטור מומחה?

הרבה פעמים התקלה אותה אתם, הלקוחות רואים בקצה היא תקלה שהפתרון עבורה לוקח זמן. לעיתים המקור של נזילה למשל הוא במערכת מוקדמת שנמצאת בתשתיות העמוקות של הבניין. לעיתים, המקור של התקלה הוא בסתימה שממוקמת עמוק למטה, במערכות הביוב ועוד.

העבודה של אינסטלטור מומחה הוא למצוא את השורש של הבעיה ולתת פיתרון מלא עבור התקלה. לעיתים העבודה תכלול תהליך של איתור נזילות למשל, שמאפשר, על ידי שימוש במערכות מתקדמות איתור מדויק של מיקום הנזילה וכיוצא באלו. לעיתים העבודה של אינסטלטור מומחה תהיה בבדיקה מקיפה של התשתיות של הבניין וניסיון לאתר שורש סורר שאולי נכנס אל תוך מערכת הביוב ומפריע לזו להמשיך לעבוד כרגיל.

לעומת זאת, אינסטלטור חירום הוא מי שנותן מענה בזמן אמת עבור מפגע נקודתי, קצת כמו 'פלסטר על פצע' אין זה אומר כי מדובר בטיפול עומק, במשהו שיפתור באופן אמיתי את התקלה, אלא רק סיוע ראשון כדי לאפשר לכם, ללקוחות, לחזור לשגרת חיים תקינה ללא כל חשש.

מה שחשוב להבין לאור ההסבר הזה הוא שאין תחליף לעבודה של אינסטלטור מומחה. אמנם לא מעט אנשי מקצוע בתחום יכולים לתת מענה מקיף, אבל חשוב לזכור כי כל עבודה מהסוג הזה דורשת זמן ועבודה יסודית. הבעיה הרווחת היא בקרב מי שחוששים לפגוע בשגרת החיים שלהם ומתוך לחץ חושבים שהם צריכים למצוא פיתרון מיידי לתקלה שמקורה בעניין מהותי יותר. כאן זה הזמן לעצור רגע, לנשום ולהבין כי אינסטלטור חירום באמת יכול לתת לכם מענה עבור תקלה נקודתית אבל אין זה אומר כי אתם לא צריכים להיות שם כדי להבטיח כי אינסטלטור מומחה ימשיך את העבודה ויתן מענה מקיף בעת הצורך.

אל תשתהו

רבים מדי קוראים לאיש מקצוע, שרברב, רק ברגע האחרון. אני, אבי אינסטלציה, מכיר לא מעט מקרים כאלו, של לקוחות שפשוט התעלמו מכל הסימנים. אל תקראו לסיוע של שרברב רק כאשר אתם נמצאים בקצה ואין לכם ברירה אלא להזמין איש מקצוע. כך תמצאו את עצמכם קוראים לאיש מקצוע כאשר זה לא נותן לכם שירות בתנאים שלכם ולא מאפשר לכם לקבל את המענה השלם אותו אתם צריכים לקבל.

אני, אבי אינסטלציה, הכנתי לכם כמה סימנים שיעזרו לכם להבין מתי הגיע הזמן להזעיק איש מקצוע מנוסה:

  1. כאשר אתם רואים את חשבון המים מאמיר: חשבון מים הוא לא דבר יקר כל כך, אתם בהחלט יכולים לשים לב לכך שיש תקלה במידה וחשבון המים מאמיר. בדרך כלל מדובר על הסימן המובהק להיווצרות של נזילה בה יש לטפל במהירות.
  2. כאשר אתם שים לב לסימנים של רטיבות על התקרה והקירות: הבית שלכם לא צריך להיות מלא בסימנים כהים, הקירות אמורים להיות לבנים ואם אתם רואים סימנים כאלו הסימן הוא שמדובר על נזילה שיש לטפל בה במהירות.
  3. אם אתם מריחים ריח מוזר: ריח לא טוב הוא בדרך כלל סימן לסתימה. טיפול בסתימה גם הוא צריך להיעשות במהירות שכן סתימה שנשארת במקום זמן רב מדי בדרך כלל מובילה לפיצוץ שסופו ידוע מראש, נזק לרכוש ולבית באופן שקשה לפתור אחר כך.

אל תשכחו כי כל הזנחה בסופו של דבר מצטברת והופכת לשורה של תקלות אותן קשה הרבה יותר לפתור בדיעבד. אין שום סיבה שתמצאו את עצמכם בסיטואציה הזו. כאשר אתם רואים שנוצרת תקלה, זה הזמן שלכם למצוא פיתרון ולקרוא לאיש מקצוע שיתן לכם את המענה המלא באופן מיידי.

כאשר אתם מוצאים את התקלות בזמן יש לכם קלף מיקוח

קריאה בזמן לאיש מקצוע נותנת לכם קלף מיקוח. אתם יכולים לקרוא לאיש המקצוע בשעה המתאימה לכם ובתנאים המתאימים לכם. אתם יכולים להתווכח על מחיר השירות ועוד. גם מהצד של איש המקצוע, אותו אני, אבי אינסטלציה מספק, אני יכול להגיד כי תמחור של עבודה בשעות הבוקר לדוגמא היא נמוכה משמעותית מעבודה אליה מזעיקים אותי בלילה.

כך או אחרת אני נמצא כאן בשבילכם עם הכלים המקצועיים הטובים ביותר כדי להיות שם בשבלכם.

מנעל ומפתח אייקון חץ
דילוג לתוכן